Artykuł sponsorowany

System CRM - klucz do sukcesu w relacjach z klientami

System CRM - klucz do sukcesu w relacjach z klientami

System CRM (Customer Relationship Management) to nie tylko narzędzie, ale strategia biznesowa oparta na budowaniu trwałych relacji z klientami. W dzisiejszych czasach sukces sprzedażowy zależy od doświadczeń klienta z marką, a nie tylko od jakości produktu czy kampanii reklamowej. CRM pomaga w zbieraniu informacji o potrzebach klientów i umożliwia szybkie reagowanie na zmieniające się oczekiwania.

Funkcjonalność systemu CRM

CRM to oprogramowanie, które wspiera komunikację firmy z klientami. Śledzi relacje z klientem na każdym etapie znajomości z firmą – od pierwszego kontaktu, przez etap sprzedaży, aż po obsługę posprzedażową. Informacje o zachowaniu klienta są zbierane ze wszystkich kanałów komunikacji: e-maili, rozmów telefonicznych, kliknięć w reklamy czy z kontaktów przez media społecznościowe.

Korzyści z wdrożenia systemu CRM

System CRM spełnia trzy podstawowe funkcje: przechowuje informacje zebrane o kliencie w jednym miejscu, usprawnia działania marketingowe, sprzedażowe i posprzedażowe dzięki narzędziom do automatyzacji oraz pozwala sprawnie analizować i raportować skuteczność działań zespołów marketingu, sprzedaży i obsługi klienta.

CRM w modelu SaaS

Współcześnie zdecydowana większość systemów CRM bazuje na modelu SaaS (Software as a Service), gdzie oprogramowanie oferowane jest przez producenta jako usługa dostępna online przez internet. Całość oprogramowania jest hostowana i utrzymywana przez firmę, co przekłada się na niższe koszty utrzymania, większą dostępność i bezpieczeństwo.

Przykłady popularnych systemów CRM

Na rynku dostępne są różne systemy CRM, które różnią się funkcjonalnościami i możliwościami dostosowania do potrzeb firmy. Jednym z popularnych systemów CRM jest HubSpot. HubSpot oferuje pełen zestaw narzędzi do zarządzania relacjami z klientami, w tym zarządzanie kontaktami, automatyzację marketingu, analizę sprzedaży i obsługę klienta. 

System ten jest znany ze swojej łatwości użycia, integracji z innymi narzędziami i doskonałego wsparcia dla klienta. HubSpot jest dostępny w modelu SaaS, co oznacza, że jest łatwo dostępny online, nie wymaga instalacji na miejscu i jest regularnie aktualizowany przez producenta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz