Materiał Partnera

Sylwester w górach. Moc atrakcji w zimowej scenerii

Sylwester w górach. Moc atrakcji w zimowej scenerii

Sylwester w górach to idealny pomysł dla miłośników pięknej, białej scenerii. Oprócz wyjątkowej zabawy 31 grudnia, na wyciągnięcie ręki są także stoki, termy i wiele innych atrakcji. Przyjeżdżając tutaj o tej porze roku można zakochać się w malowniczych krajobrazach, gorącej atmosferze, pysznym jedzeniu i niezwykłej gościnności. Dowiedz się, co ciekawego można robić podczas sylwestra w górach, a także podczas całego pobytu.

Szaleństwo nocy sylwestrowej

Wyjeżdżając w góry na sylwestra, istnieje wiele interesujących opcji na spędzenie tej ostatniej i wyjątkowej nocy w roku. Najczęściej są to bale bądź imprezy sylwestrowe zarówno w standardowym stylu, jak i na góralską nutę. Miłośnikom tego regionu poleca się szczególnie wybór imprezy przy dźwiękach góralskiej kapeli i z regionalnymi pysznościami. Z praktycznego punktu widzenia, warto także zdecydować się na miejsce, w którym podczas sylwestra będzie zapewniona np. opieka animatora dla dzieci.

Gdzie najlepiej spędzić sylwestra w górach?

Decydując się na sylwestra w górach, najlepiej przyjechać tutaj na kilka dni. Wiele obiektów noclegowych posiada ciekawe oferty np. 6-dniowe, podczas których oprócz noclegu i wyżywienia zapewniają jeszcze szereg ciekawych atrakcji. By zrelaksować się i świetnie wypocząć, warto wybrać pensjonat w górach, który posiada strefę SPA z jacuzzi i saunami. Niewątpliwym udogodnieniem będzie także strefa masażu, w której jeszcze bardziej będzie się można odprężyć. Kolejną zaletą obiektów jest także możliwość skorzystania z licznych zabiegów na twarz i ciało, które pozwolą z radością wejść w kolejny rok.

Moc atrakcji na góralską nutę

Niewątpliwą zaletą przyjazdu w góry na sylwestra (np. do Bukowiny Tatrzańskiej), jest także możliwość szaleństwa na stokach. Góry o tej porze roku to idealna okazja, by spróbować jazdy na nartach lub snowboardzie – podkreśla specjalista z Pensjonatu Orlik z Bukowiny Tatrzańskiej.

Ponadto, na aktywnych czekają narty biegowe, jazda na łyżwach, nordic walking oraz liczne trasy idealne do spacerów. Dla bardziej doświadczonych turystów atrakcją z pewnością będzie wędrówka po górach. W tej malowniczej scenerii, w okresie około sylwestrowym, warto także wziąć udział w kuligu. Najlepsze obiekty noclegowe organizują przejażdżki z pochodniami i pieczeniem kiełbasek, co z pewnością jest niezapomnianą, zimową atrakcją. Warto także pamiętać, że Tatry słynną z licznych gorących źródeł, dlatego koniecznie należy wybrać się np. do Term Bukovina, Term Bania w Białce Tatrzańskiej lub Gorącego Potoku w Szaflarach.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz