Materiał Partnera

Świeże produkty żywnościowe w naszych sklepach – tylko dzięki urządzeniom chłodniczym

Świeże produkty żywnościowe w naszych sklepach – tylko dzięki urządzeniom chłodniczym

Historia chłodziarek jest fascynująca. Mało kto wie, jak przechowywano jedzenie 100 lat temu lub nawet wcześniej, kiedy nie było jeszcze chłodziarek? Kiedyś myśliwi-koczownicy zjadali od razu to, co udało im się znaleźć lub upolować. W tych odległych czasach idea schładzania pożywienia była jeszcze zupełnie nieznana, jednak stopniowo nawyki myśliwych zaczęły się zmieniać. Gdy plemiona osiedlały się na wybranych ziemiach, były zmuszone poszukać sposobów na zachowanie świeżego jedzenia przez dłuższy czas. Dlatego też ludzie zaczęli wędzić i marynować żywność. W średniowieczu pewien stopień chłodzenia zapewniały wnęki w drewnianych ścianach, podobnie jak dziury w ziemi oraz umieszczanie żywności w strumieniach i stawach. Bardzo popularne były też piwnice, gdzie przechowywano łatwo psującą się żywność, zamykając ją w drewnianych lub glinianych pojemnikach. Jest to bardzo dalekie od lodówek, które znamy dziś, ale widać, że człowiek zawsze pragnął zachować świeżość produktów na dłużej.

Czym zajmują się firmy serwisujące sprzęt chłodniczy?

Gdyby nie praca serwisów chłodniczych, nasze chłodziarki, zamrażarki, lodówki, czy klimatyzatory nie działałyby sprawnie. Nawet chłodzenie w samochodach transportowych i osobowych, to zajęcie dla firm serwisowych. Takie firmy jak Stanisław Wąsiel Chłodnictwo, świadczą usługi serwisowe, montażowe i naprawcze z zakresu sprzętu chłodniczego wykorzystywanego zarówno w pojazdach, jak i w budynkach. Specjalnością takich zakładów jest montowanie i serwisowanie urządzeń chłodniczych w pojazdach. Ich oferta jest skierowana do firm transportowych zajmujących się przewozem żywność oraz produktów szybko psujących się. Wykonywane prace mają na celu zapewnienie naszym klientom sprawnego i stabilnego działania urządzeń chłodniczych w każdych warunkach, aby przewożony towar zachowywał odpowiednie parametry. Firmy te zajmują się również naprawą i serwisem lodówek oraz urządzeń chłodzących montowanych w samochodach ciężarowych, autokarach, a także samochodach osobowych, czy łodziach. Ponadto w takim zakładzie naprawiane są:

  • lady chłodnicze,

  • komory chłodnicze,

  • szafy chłodnicze.

Zakłady serwisowe posiadają odpowiednie doświadczenie w zakresie urządzeń chłodniczych, dlatego podejmują się także napraw lodówek i chłodziarek różnych producentów. Dodatkowo montują i naprawiają domowe klimatyzatory oraz klimatyzacje samochodowe. Niektóre specjalizują się w naprawie lodówek w pojazdach takich marek jak Mann, Volvo, Renault, Scania, Daf, Mercedes i inne.

Opracowanie:
Olkusz, Powstańców Śląskich 1
tel. 608 363 357
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz