Materiał Partnera

Sushi jako elegancki poczęstunek na spotkanie biznesowe

Sushi jako elegancki poczęstunek na spotkanie biznesowe

Sushi to potrawa od wieków przygotowywana w Japonii. W Polsce również cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko podczas wieczornych wyjść, ale również – jako poczęstunek na spotkanie biznesowe. Nie musimy wcale wychodzić do restauracji. Sushi możemy również zamówić bezpośrednio do siedziby firmy, w miejsce, gdzie będzie odbywać się rozmowa z kontrahentami czy partnerami.

Sushi – eleganckie i wyborne

Sushi jest potrawą bardzo elegancką, dla niektórych nawet – wykwintną. Zazwyczaj nie jemy go na co dzień, ale np. z racji ważnej okazji, np. rocznicy. Spotkanie biznesowe może być również takim doniosłym momentem, ponieważ będziemy podczas niego omawiać ważne kierunki rozwoju czy podpisywać istotne dla firmy umowy. Sushi przygotowuje się z gotowanego ryżu i świeżych ryb, ale nie tylko. Równie często wykorzystuje się owoce morza, wodorosty, jajka, grzyby oraz inne warzywa. Sushi kupowane w sklepie nie jest najlepszym pomysłem. Powinniśmy wybrać restaurację, która przygotowuje je dopiero po złożeniu zamówienia przez klienta. Sushi ma bowiem bardzo krótki termin ważności do spożycia. Jeśli będzie nieświeże, może nam zaszkodzić.

Jak wybrać restaurację, z której zamówimy sushi?

Decydując się na zamówienie sushi jako poczęstunku na spotkanie biznesowe, powinniśmy zdecydować się na sprawdzoną restaurację. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że sushi przygotowane jest z najwyższej jakości składników, a jego smak będzie prawdziwie wyborny. Kuchnia japońska jest zdrowa i smaczna, ale tylko wtedy, gdy potrawy robione są ze świeżych, naturalnych produktów, wedle znakomitych, japońskich receptur. Do każdego sushi powinna być podana również odrobina japońskiego chrzanu, czyli wasabi oraz marynowany imbir, który wzbogaca jego smak. Zazwyczaj można dowolnie komponować swój zestaw sushi albo wybierać z gotowych propozycji, przygotowanych przez kucharza. Dostępne są m.in. fotomaki, hosomaki, jak też pyszne nigri. Jeśli dotąd jeszcze nigdy nie próbowaliśmy sushi, najlepiej będzie skorzystać z pomocy obsługi i wybrać jak najbardziej urozmaicone zestawy. Wówczas również podczas spotkania biznesowego, każdy będzie miał z czego wybierać.

Usługa „Live cooking”

Firmy mogą także korzystać z ciekawej usługi, jaką jest „Live cooking”. Nie zamawiamy gotowych zestawów sushi, ale pełny catering, obejmujący poczęstunek wraz z kucharzem, który przygotuje go na miejscu. 

Będzie to nie tylko doznanie smakowe, ale również – prawdziwa uczta dla oczu – komentuje nasz rozmówca z Kanpai Sushi Bar w Warszawie.

 „Live cooking” będzie także swoistą atrakcją, która pozwoli się odprężyć i na chwilę zapomnieć o ważnych spotkaniach.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz