Artykuł sponsorowany

Sufity podwieszane — czy warto się na nie zdecydować?

Sufity podwieszane — czy warto się na nie zdecydować?

Osoby, które postanowiły zrobić kapitalny remont pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniach czy też domach coraz częściej decydują się zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych. Posłużyć mogą one zarówno do pokrycia ścian, jak i sufitów, tworząc w tym drugim przypadku tak zwane sufity podwieszane. Ze względu na coraz większą popularność tego rozwiązania warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Z czego tworzy się sufity podwieszane?

Konstrukcja składająca się na sufit podwieszany polega przede wszystkim na przymocowaniu w odpowiedni sposób określonego dla danego pomieszczenia rodzaju płyty gipsowo-kartonowej. Dzieje się to poprzez umieszczenie jej na stelażu stworzonym z aluminiowych profili, które umieszcza się na suficie lub tuż pod nim, używając do tego blachowkrętów. Wcześniej jednak wspomnieliśmy o tym, że płytę g-k musimy odpowiednio dobrać do pomieszczenia, dlatego właśnie sprawdźmy, jakie mamy tu możliwości wyboru. Do standardowych pomieszczeń w postaci pokoi czy korytarzy, gdzie poziom wilgoci nie osiąga więcej niż 70%, możemy zastosować tradycyjne, szare płyty gipsowo-kartonowe posiadające obecnie oznaczenie literą A.

Jeżeli chodzi zaś o stworzenie podwieszanego sufitu w łazience, piwnicy czy kuchni, to należy tutaj zastosować nieco inne rozwiązanie, czyli płyty oznaczane skrótem H2F. Są to zazwyczaj zielone płyty w pełni odporne na działanie wilgoci. Trzeci typ płyt gipsowo-kartonowych oznaczony literą F przyda nam się z kolei w miejscach, gdzie istnieje duże ryzyko wystąpienia pożaru. Służą nam one przede wszystkim do utworzenia sufitu w formie podwieszanej w pomieszczeniach, gdzie znajduje się kocioł grzewczy lub kominek. Ostatni już typ płyt gipsowo-kartonowych jest połączeniem dwóch poprzednich. Posiadają one kolor zielony i specjalne czerwone oznaczenia. Jest to oczywiście typ płyty F2H odpornej na oddziaływanie wysokich temperatur (ognia) oraz wilgoci, dlatego używa się ich do montażu na poddaszach.

Jakie są zalety sufitu podwieszanego i jak wykonać tą konstrukcję?

Wszystkie osoby, które zdecydowały się na sufity podwieszane, z pewnością potwierdzą zalety, jakie kojarzą nam się z tym rozwiązaniem. Przede wszystkim należy tutaj wspomnieć o zapewnieniu lepszej termoizolacji całego mieszkania, ponieważ pod warstwą płyty możemy umieścić materiały izolacyjne (np. wełnę mineralną). Oprócz tego sufit podwieszany umożliwia nam montaż specjalnego, nie zabierającego dużej ilości miejsca oświetlenia sufitowego, a także pozwala zakryć wszelkie nierówności oraz elementy instalacji elektrycznej. Montaż sufitu podwieszanego warto zlecić firmie Remocom z Krakowa, której pracownicy specjalizują się również w innych pracach związanych z wykończeniem domów i mieszkań takich jak malowanie, kafelkowanie czy montaż instalacji sanitarnych.

Opracowanie:
Kraków, Fatimska 41a lok. 310-312
tel. 506 602 814
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz