Materiał Partnera

Sufit podwieszany – rozwiązanie estetyczne i funkcjonalne

Sufit podwieszany – rozwiązanie estetyczne i funkcjonalne

Sufit jest wbrew pozorom bardzo istotnym elementem każdego wnętrza. Jego wykonanie musi być precyzyjne i estetyczne, co jest trudne do osiągnięcia w przypadku nierównych powierzchni. W takich przypadkach doskonale sprawdza się nowoczesny sufit podwieszany – rozwiązanie to jest niezwykle funkcjonalne, a jego montaż przynosi wiele korzyści. Kiedy dokładnie się sprawdza i komu zlecić jego zainstalowanie?

Wiele możliwości

Sufit podwieszany jest rozwiązaniem przede wszystkim niezwykle funkcjonalnym. Najczęściej wybierany jest wariant jednorodny, w którym wykorzystuje się pokrycie z płyt gipsowo-kartonowych. Daje to możliwość ukrycia nieestetycznie wyglądających rur – znajdą się one między sufitem podwieszanym a stropem, co znaczy, że nie będą widoczne z zewnątrz. Podwieszany sufit to także doskonała metoda na ukrycie wszelkiego rodzaju kabli oraz zainstalowanie wielu elementów oświetleniowych w sposób estetyczny. Taka metoda ozdobienia sufitu daje możliwość uniknięcia kosztownego i czasochłonnego wyrównywania trudnych powierzchni.

Należy jednak pamiętać, że montaż sufitu podwieszanego wykonany musi być przez profesjonalistów. Firma ogólnobudowlana Bud-Max jest w stanie wykonać tego typu sufit w sposób profesjonalny, wykorzystując do tego swoje wieloletnie doświadczenie w branży oraz wysokie kwalifikacje. Do zalet sufitów podwieszanych zaliczyć można także doskonałą izolację akustyczną, jaką osiąga się poprzez ich montaż. Wygłuszenie tego typu świetnie sprawdzi się m.in. w wielokondygnacyjnych blokach mieszkalnych.

Profesjonalny montaż

Sufit podwieszany musi być jednak zainstalowany we właściwy sposób. Konieczne jest zastosowanie właściwego sposobu mocowania – konwencjonalne kołki plastikowe w tym wypadku nie są wskazane. Fachowcy zamontują sufit podwieszany stosując metalowe tuleje rozprężne lub kotwy rozprężne typu parasolka. Mocowanie zostanie przez specjalistów dostosowane do typu powierzchni, w której będzie zainstalowane. Następnie dobra firma ogólnobudowlana zajmie się niezwykle istotnym rozmieszczeniem zawiesi oraz zamontowaniem profili przyściennych.

Po ich instalacji oraz dopasowaniu fachowcy w ramach świadczonych usług w zakresie montażu sufitu podwieszanego zadbają również o instalację rusztu. Ostatnim już etapem prac jest przytwierdzenie płyt gipsowo-kartonowych – jest to czynność skomplikowana i również wymaga zachowania precyzji oraz profesjonalizmu. Sufit podwieszany to zatem rozwiązanie nowoczesne i zapewniające możliwość ukrycia nieestetycznych elementów, sprawdzi się też przy trudnych do wyrównania powierzchniach. Warto jednak jego montaż zlecić doświadczonym fachowcom z dobrej firmy ogólnobudowlanej, którzy zadbają o to, by tego typu sufit zainstalowany został poprawnie i bezpiecznie.

Opracowanie:
Radziszów, Kamienna 25
tel. 728 222 873
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz