Artykuł sponsorowany

Stylowe stoliki kawowe. Przegląd rozwiązań

Stylowe stoliki kawowe. Przegląd rozwiązań

Stolik kawowy to niezbędny mebel w salonie. Można na nim ustawić dzbanek z herbatą, filiżanki, a także drobne przedmioty codziennego użytku, na przykład piloty czy czasopisma. Stolik kawowy może też spełniać dodatkowe funkcje dzięki elementom rozkładanym i rozsuwanym. Nade wszystko jest jednak wyjątkową ozdobą każdego pokoju. Zobacz najnowsze rozwiązania projektantów. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze stolika kawowego? 

Stolik kawowy powinien być dobrany do stylu całego pomieszczenia. Do wnętrz skandynawskich i rustykalnych najczęściej wybierane są stoliki drewniane, do industrialnych – stoliki z elementami metalu, a szklane blaty – do salonów glamour. Hitem sezonu są meble minimalistyczne, surowe, wykonane z naturalnych materiałów.

Nowoczesne stoliki kawowe odznaczają się niezwykle interesującym designem, co czyni je głównym elementem dekoracyjnym pokoju – opowiada ekspert z salonu z luksusowymi meblami Aksonometria w Warszawie. Mają też ciekawe funkcje jak możliwość rozsuwania czy podnoszenia blatu lub przechowywania drobnych przedmiotów w licznych półkach i szufladach. Takie meble pomagają lepiej wykorzystać przestrzeń. Są szczególnie polecane do niewielkich pokojów. 

Najciekawsze modele stolików kawowych  Stolik Lift Team 7

to drewniany mebel na solidnej, stalowej podstawie, który posiada podnoszony blat oraz wygodną, pojemną szufladę. Z niskiego stolika kawowego może się w kilka sekund przeobrazić komfortowy stół jadalny. Stolik pasuje zarówno do tradycyjnych salonów wypełnionych ciepłymi, drewnianymi meblami, jak i do wnętrz industrialnych.  Modne stoliki kawowe do salonu to na przykład Clip i Sidekick produkowane przez firmę Team 7. Są to proste, drewniane meble, przystosowane do ustawiania ich w różnych położeniach. Poprzez obrócenie ich o 90° poziome blaty zmieniają się w ściany boczne, dzięki czemu modyfikuje się wysokość mebli. W ten sposób niski stolik kawowy może stać się wyższym wąskim stolikiem, który służy jako podstawa pod laptopa lub stolik nocny przy łóżku.  Do salonów glamour idealnie pasuje elegancki stolik Juwel Team 7 zaprojektowany w kształcie oprawy pierścionka z diamentem. Zarówno duży górny blat, jak i drugi – mały, położony poniżej, służący jako półka zrobione są ze szkła. Łączą je solidne, drewniane nogi. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz