Materiał Partnera

Stylowe osłony okienne – jakie rozwiązanie wybrać?

Stylowe osłony okienne – jakie rozwiązanie wybrać?

Okna to jeden z najważniejszych elementów każdego obiektu użytkowego. Szczególne znaczenie mają w przypadku domów jednorodzinnych czy mieszkań – należy zadbać o ich odpowiednie udekorowanie, dzięki czemu będą współgrać z panującym w pomieszczeniach stylem. Konieczne jest więc wybranie odpowiednich osłon okiennych. Jakie ich rodzaje znajdują się w asortymencie najlepszych firm sprzedających tego typu produkty?

Kompletna osłona dzięki roletom

Rolety to jedna z najczęściej stosowanych osłon okiennych. W domach czy mieszkaniach świetnie sprawdzają się modele tekstylne, do których zaliczyć można przede wszystkim nowoczesne rolety duo, czyli tzw. dzień i noc. W tym wypadku oprócz estetycznego, stylowego wyglądu rozwiązanie to zapewnia także maksymalną funkcjonalność. Rolety dzień i noc blokują jednocześnie uciążliwe, intensywne promienie dostające się do wnętrz, dopuszczając jednak odpowiednią ilość światła zapewniającą możliwość optymalnego korzystania z pomieszczenia. Tego typu rolety znajdują się w ofercie firmy Magia Barw Grupa Alfred, której szeroki asortyment obejmuje również modele wolnowiszące, czyli naścienne, ale i rolety w kasetkach z prowadnicami. To praktyczne rozwiązanie, podobnie jak przeznaczone do nieco mniejszych okien roletki mini. Ciekawym wariantem są także rolety rzymskie, stanowiące elegancką i łatwą w czyszczeniu alternatywę dla standardowych produktów. Mogą być one zarówno zaciemniające, jak i przyciemniające czy nawet transparentne.

Nie tylko rolety

W ofercie dobrych firm zajmujących się sprzedażą stylowych osłon okiennych znaleźć można jednak nie tylko funkcjonalne i eleganckie rolety. Asortyment obejmuje także różnego rodzaju żaluzje, czyli osłony przesłaniające okno w sposób wielopłaszczyznowy. Tego typu produkty wykonywane są z aluminium, ale stylowym i zapewniającym atrakcyjny wygląd rozwiązaniem są też żaluzje drewniane. Warto też wspomnieć o żaluzjach pionowych, które są z kolei funkcjonalne i łatwo utrzymać je w czystości. Przy wybieraniu osłon okiennych należy też pamiętać o właściwym zabezpieczeniu pomieszczeń przed dostaniem się do nich różnego rodzaju owadów czy insektów. Ochronę w tym zakresie zapewniają specjalne moskitiery, które również znajdują się w ofercie renomowanych sklepów z osłonami okiennymi. Można w nich nabyć także markizy, ale i plisy, listwy czy rozety. W przypadku stylowych osłon okiennych nadal sporym zainteresowaniem cieszą się więc rolety. Warto skonsultować ze specjalistą wybór konkretnego ich rodzaju do typu pomieszczenia i jego planowanej eksploatacji, co pozwoli zastosować optymalne rozwiązanie w tym zakresie.

Opracowanie:
Przeźmierowo, Czereśniowa 2
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz