Materiał Partnera

Stylowa kuchnia w Twoim domu

Stylowa kuchnia w Twoim domu

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń naszego domu. To tam spędzamy bardzo dużo czasu, przygotowując codzienne posiłki lub przesiadując przy herbacie. Ważne, aby kuchnia była w odpowiedni sposób wyposażona, funkcjonalna oraz, aby oddawała charakter swoich użytkowników. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego stylu oraz modelu kuchni – zdecyduj się na zaaranżowanie przestrzeni przez profesjonalne firmy!

Aranżacja kuchni otwartej

Przy wyborze odpowiedniego umeblowania swojej kuchni powinieneś określić, czy Twoja kuchnia będzie otwarta, czy zamknięta – jeśli przy kupnie mieszkania dany pomysł na przestrzeń kuchenną został już wprowadzony w życie, nie oznacza to jednak, że nie możesz dokonać zmian. Odpowiednia aranżacja poprzez meble, kolory i oświetlenie może całkowicie odmienić kuchnię. W przypadku kuchni otwartej warto postawić na konkretny styl bądź nowoczesne meble kuchenne – nawet w krzykliwych kolorach. Kuchnie otwarte warto stosować w przypadku mniejszych mieszkań, które dzięki zastosowaniu aneksu kuchennego optycznie się powiększają. Warto wtedy zatrudnić profesjonalną firmę zajmującą się aranżacją kuchni, a także produkującą meble kuchenne na wymiar. Takie produkty i usługi oferuje między innymi certyfikowany producent PHU Art Artur Gutkowski, który zatrudnia najlepszych specjalistów. To oni oferują pomoc przy określeniu koloru mebli, ich faktury czy kształtów – biorą pod uwagę wszystkie czynniki: funkcjonalność, liczbę osób mogących przebywać jednocześnie w pomieszczeniu, kolory ścian, ilość światła słonecznego czy też sposób otwierania szafek.

Kuchnia zamknięta – jak ją urządzić?

W przypadku kuchni zamkniętej bardzo ważny jest układ mebli i urządzeń AGD. To właśnie geometria rozstawienia mebli jest ważna. W przypadku mniejszych pomieszczeń najlepiej wykorzystać do tego jedną lub dwie ściany oraz szafki, które będą sięgały pod sufit. Większe pomieszczenia można projektować z większą swobodą. Najlepsze firmy związane z produkcją mebli kuchennych oferują aranżację kuchni w stylach rustykalnym, skandynawskim, retro czy nowoczesnym – to te style są teraz najbardziej popularne. Warto pamiętać, że ważna jest wielkość kuchni. Styl skandynawski wyróżniający się minimalizmem i prostotą, a także jasnością warto stosować w małych kuchniach zamkniętych. Te większe mogą zostać zaaranżowane w stylu rustykalnym z ciemnymi meblami i grafitowymi blatami kuchennymi. Pamiętaj również o interesującym wykończeniu ściany nad blatem – użyj do tego płyt ceramicznych, szkła, farby wodoodpornej bądź płytek kamiennych, lub paneli drewnianych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz