Materiał Partnera

Studio Foto Expres, czyli gdzie zrobić zdjęcia do dokumentów

Studio Foto Expres, czyli gdzie zrobić zdjęcia do dokumentów

Wiele sytuacji w życiu wiąże się z koniecznością zrobienia sobie zdjęć. Ukończenie szkoły wymaga zdjęcia do dyplomu, podobnie jak wyjazd za granicę nie obejdzie się bez zdjęcia do paszportu, a rozpoczęcie nowej szkoły bez odpowiedniego zdjęcia do legitymacji. Gdzie zrobić potrzebne fotografie? Sprawdzamy ofertę Studio Foto Expres z Płocka!

Jakie powinno być zdjęcie do dokumentów?

Zdjęcia, które pojawiają się na dokumentach są bardzo ważne, gdyż stanowią potwierdzenie tożsamości posiadacza dowodu osobistego czy paszportu. W takich dokumentach mamy do czynienia ze specyficznym typem fotografii, są tzw. zdjęcia biometryczne, które wyraźnie ukazują cechy charakterystyczne naszego wyglądu. Dzięki takim zdjęciom identyfikacja posiadacza dokumentu jest bardzo prosta i bezbłędna. Zdjęcia biometryczne wykonywane są en face, czyli na wprost, twarz powinna być rozluźniona z jak najbardziej naturalnym wyrazem.

To, jak zdjęcie powinno wyglądać jest ściśle określone przez polskie prawo, a poszczególne typy różnią się od siebie detalami, jak np. wypełnienie przestrzeni zdjęcia twarzą fotografowanego, jaki wyraz twarzy trzeba przyjąć czy odpowiednie ustawienie głowy względem aparatu – wszystko to zależy od przeznaczenia zdjęcia do dokumentów. Inne zdjęcie będzie do dowodu, inne do legitymacji, a jeszcze inne do wizy. Mimo to większość zdjęć do dokumentów jest dość podobna – tło jest neutralne, światło naturalne, najczęściej bez żadnych rekwizytów w postaci nakryć głowy czy okularów przeciwsłonecznych.

Zdjęcie do dowodu i prawa jazdy – gdzie zrobić?

Wykonywanie zdjęć do dokumentów najlepiej powierzyć profesjonalnemu fotografowi. Zrobienie zdjęć biometrycznych wiąże się z wieloma wymaganiami, które trzeba spełnić, więc to spora odpowiedzialność! Pomoc fachowca w tej kwestii jest nieodzowna. Studio fotograficzne Foto Expres z Płocka to idealne miejsce do zrobienia fotografii do najróżniejszych dokumentów, można się tu zgłosić po:

 • zdjęcia do dowodów,
 • zdjęcia do paszportów,
 • zdjęcia do  prawa jazdy,
 • zdjęcia do wizy,
 • zdjęcia do legitymacji,
 • zdjęcia do dyplomów,
 • i wiele innych…

Dobry fotograf doskonale orientuje się w urzędowych wymogach dotyczących poszczególnych fotografii niezbędnych do różnych dokumentów. Powierzając wykonanie zdjęć do dokumentów profesjonaliście mamy pewność, że otrzymamy właściwą fotografię potrzebną do złożenia wniosku czy wykonania paszportu.

Studio Foto Expres specjalizuje się w wykonywaniu ekspresowych zdjęć nagrobkowych w ciągu 5 dni roboczych. W ofercie między innymi:

 • fotoporcelany w różnych kształtach i rozmiarach,
 • fotokryształy nagrobkowe,
 • zdjęcia porcelanowe w formie płaskorzeźby z uwypukloną postacią.

W Studio Foto Expres z Płocka można również zamówić najróżniejsze gadżety z własnym zdjęciem:

 • fotokubki,
 • fotopoduszki,
 • fotokoszulki,
 • fotopłótna,
 • fotokalendarze,
 • fotoksiążki,
 • fotopuzzle.

Dlaczego warto zaufać Studio Foto Expres?

Zakład fotograficzny z Płocka wykonuje zdjęcia profesjonalnie, a przy tym szybko. Fotografie powstają w błyskawicznym tempie: ekspresowe zdjęcia w 3 minuty otrzymamy tylko w Studio Foto Expres Płock. Warto też pamiętać, aby przed zrobieniem zdjęcia poinformować fotografa, gdzie dokładnie planujemy dołączyć fotografię. Pomoże to ustalić odpowiednie parametry fotografii. Dużym atutem studia fotograficznego z Płocka jest to, że pomogą zrobić zdjęcie do dokumentu nawet, jeżeli z różnych powodów nie możemy wychodzić z domu. Osoby chore, w szpitalu lub przebywające w domu pomocy społecznej mogą skorzystać z usługi wykonania zdjęcia dowodowego z dojazdem do klienta.

Ponadto Studio Foto Expres z Płocka posiada bogatą ofertę innych usług. Można tu przynieść stare, zniszczone zdjęcia do reprodukcji, aby odzyskały swój dawny, pierwotny wygląd i "blask" zarówno w kolorze, w sepii jak i w odcieniu czarno-białym lub zamówić najróżniejsze gadżety z własnym zdjęciem. Wszystko to stanowi ciekawy pomysł na prezent. Foto Expres Płock to również doskonałe miejsce dla osób, które mają do wywołania amatorskie zdjęcia z negatywów i nośników cyfrowych.

Opracowanie:
Płock, al. Jachowicza 40
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz