Materiał Partnera

Strzyżenie gorącymi nożyczkami

Strzyżenie gorącymi nożyczkami

Salony wykonujące usługi fryzjerskie proponują swoim Klientom coraz ciekawsze zabiegi. Do takiej kategorii z pewnością należy zaliczyć strzyżenie gorącymi nożyczkami. Nazwa bardzo sugestywna, ale tak naprawdę niewiele mówiąca o przebiegu i efektach, jakie ma przynieść taki zabieg. W dzisiejszym artykule opiszemy dokładnie metodę strzyżenia gorącymi nożyczkami oraz korzyści, jakie może przynieść naszym włosom.

Czym są gorące nożyczki

Na wstępie warto omówić narzędzie, jakim wykonuje się cały zabieg. Gorące nożyczki posiadają specjalny system podgrzewania ostrzy do bardzo wysokiej temperatury. Temperatura może być regulowana w przedziale 90-150 stopni. O stopniu podgrzania decyduje fryzjer po sprawdzeniu rodzaju włosów oraz kondycji, w jakiej się znajdują. Nie da się ukryć, że strzyżenie gorącymi nożyczkami wymaga od fryzjera doświadczenia oraz sporych umiejętności w zakresie cieniowania włosów.

Jak strzyżenie na gorąco działa na włosy?

Każdy włos złożony jest z kilku warstw. Poszczególne warstwy posiadają komórki, których zadaniem jest nawilżanie włosa i zaopatrzenie go w substancje odżywcze. W wyniku klasycznego strzyżenia dochodzi do „otwarcia końcówek włosów”. W wyniku tego tracą one swoją wilgotność co prowadzi do procesu rozdwajania się włosa. Przesuszone włosy są także bardziej podatne na uszkodzenia.

Podczas strzyżenia na gorąco końcówki włosów są uszczelniane pod wpływem działania wysokiej temperatury. To powoduje, że nie tracą one wilgotności oraz substancji odżywczych i natłuszczających.

Efekty strzyżenia

Strzyżenie na gorąca ma wiele zalet. Przede wszystkim pozostawia strukturę włosów w nienaruszonym stanie. „W wyniku strzyżenia uzyskujemy większą objętość fryzury, połysk i sprężystość włosów. Efekty zabiegu można zauważyć już po pierwszym strzyżeniu.” – przekonuje Patrycja Zastocka, prowadząca salon fryzjerski Retro – Metamorfozy U Pati. Dzięki zastosowaniu tej metody pozbywamy się problemu rozdwojonych końcówek. Włosy stają się mocne i odporne na złamanie. Po tego typu zabiegu łatwiejsza staje się także codzienna pielęgnacja włosów.

Bezpieczeństwo

Wiele osób słysząc o tej metodzie ma poważne wątpliwości co do bezpieczeństwa strzyżenia na gorąco. Zupełnie bez powodu. Stosowane podczas zabiegu nożyczki posiadają specjalną powłokę wykonaną z tworzywa sztucznego, które jest odporne na działanie wysokiej temperatury. Dzięki temu nie ma ryzyka poparzenia zarówno Klienta jak i fryzjera.

Strzyżenie gorącymi nożyczkami to usługa fryzjerska, która przede wszystkim pomaga w regeneracji oraz pielęgnacji włosów. Dzięki tej metodzie nasze włosy zyskują objętość oraz zdrowy wygląd. Jednocześnie codzienna pielęgnacja włosów przestaje być dla nas koszmarem i drogą przez mękę.

Opracowanie:
Mońki, Tysiąclecia 18
tel. 733 683 959
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz