Artykuł sponsorowany

Strop Teriva z kratownicą Artbet jako podstawowy element konstrukcji domu

Strop Teriva z kratownicą Artbet jako podstawowy element konstrukcji domu

Przed rozpoczęciem budowy domu należy zwrócić uwagę na wiele elementów. Jednym z nich jest wybór stropu. Jest podstawowym elementem konstrukcyjnym każdego budynku. Strop przede wszystkim ma za zadanie przenoszenie obciążenia warstw podłogowych i ścian oraz ciężar przebywających w domu mieszkańców. Ponadto, musi służyć tak długo, jak cały budynek. W większości przypadków nie ulega wymianie, dlatego wybierając rodzaj stropu zwróćmy uwagę na rodzaj zbrojenia, jakie zastosowano. Wysokojakościowe kratownice stalowe do stropów gęstożebrowych Teriva tworzy firma Artbet.

Czym jest strop?

Strop to poziomy element konstrukcji, który oddziela od siebie poszczególne kondygnacje danego budynku. Na jego górnej powierzchni układana jest podłoga, a dolna tworzy sufit. Istotne jest wcześniejsze otynkowanie stropu. Może także spełniać funkcję płaskiego dachu, jeżeli wcześniej przygotuje się dobre ocieplenie. Ze względu na fakt, że strop przenosi obciążenia, powinien być wytrzymały oraz sztywny, ponieważ jego nadmierne uginanie sprawia, że słychać skrzypienie podłogi oraz pękanie tynku. Dźwięki muzyki i rozmów dobiegających z dolnego lub górnego piętra potrafią być nieprzyjemne i zakłócać komfort przebywania w domu. Dobry strop skutecznie tłumi hałas. Ponadto, wpływa na utrzymywanie się ciepła w mieszkaniu. Pełnią także funkcję przeciwpożarową, ponieważ konstrukcja stropów zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia. Poszczególne typy stropów różnią się od siebie pod względem zastosowanych materiałów i technologii, ale przy ich wykonaniu jednym z istotniejszych elementów jest rodzaj zastosowanego zbrojenia. Mowa tu między innymi o stalowych kratownicach marki Artbet, które posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty.

Zalety stropu Teriva ze zbrojeniami od wiodącego producenta

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów stropów. Rosnącą popularnością cieszą się stropy Teriva. Składają się z konstrukcji nośnej, którą są belki żelbetowe zbrojone wysokojakościowymi kratownicami Artbet, oraz z keramzytowych lub betonowych pustaków, stanowiących wypełnienie, co wpływa na wytrzymałość i sztywność konstrukcji. Zaletą stropu jest niewielki ciężar, dzięki czemu jego montaż może być ręczny, bez konieczności użycia ciężkiego sprzętu budowlanego. Strop podpiera się punktowo stemplami, rozstawionymi co dwa metry kwadratowe. Stropy Teriva wykonane z pustaków z betonu komórkowego mają podwyższone parametry termoizolacyjności i dźwiękoizolacyjności. Ich plusem jest to, że ułatwiają lokalizację ścieżek działowych. Jeżeli na strop spada obciążenie przekazywane z dachu, to pod ścianką działową umieszcza się żebro podwójne lub podwójne poszerzone. Cechują się także dostępnością prefabrykatów, czyli elementów budowlanych służących do montażu. Przy jego stawianiu nie jest wymagana duża ilość betonu ani stali zbrojeniowej. Ten rodzaj stropu sprawdzi się w budynkach o prostym układzie konstrukcyjnym.

Wysokojakościowe kratownice stalowe do budowy stropów

Przedsiębiorstwo Artbet to firma zajmująca się produkcją certyfikowanych kratownic stalowych, które są elementami zbrojenia stropowego. Produkty firmy wykorzystywane są do prefabrykacji stropów gęstożebrowych Teriva, Fert, SZ-ITB oraz Ceram. Najwyższą jakość produktu gwarantuje nowoczesne zaplecze techniczne firmy, między innymi przystosowany indywidualnie park maszynowy wyposażony w urządzenia i maszyny własnej produkcji. Artbet to przedsiębiorstwo, które dysponuje automatami do produkcji kratownic stalowych i belek nadprożowych, a także urządzeniami umożliwiającymi prostowanie i walcowanie drutów o średnicy od F6 do F12. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie produktów wysokiej jakości, oznaczonych znakiem jakości B. Firma oferuje kratownice do belek nadprożowych L19/9 oraz L19/12, a także kratownice do stropów gęstożebrowych. W ofercie znajdziemy zbrojenia przypodporowe Z1 i Z2 oraz zbrojenia siatki przypodporowej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz