Materiał Partnera

Strefa fitness – jak zadbać o idealną sylwetkę?

Strefa fitness – jak zadbać o idealną sylwetkę?

Posiadanie idealnie wyrzeźbionego i atrakcyjnego ciała jest jednym z największych marzeń zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niemniej jednak, aby osiągnąć swój cel, zdecydowanie nie wystarczy poprzestać na noworocznym postanowieniu. Choć Internet czasami próbuje przekonać nas, że jest inaczej, nikomu nie udało się stracić zbędnych kilogramów bez ćwiczeń i ruchu. Co w tym zakresie jest w stanie zaoferować najlepiej wyposażone Studia Figura?

Pierwsze spotkanie

Podczas pierwszej wizyty w Studio przeprowadzamy szczegółową konsultację, podczas której pytamy o  cel jaki ma każda Pani. Wypełniamy kartę klienta, czyli niezbędny dokument w celu ustalenia jakie są zalecenia i przeciwwskazania do wykonywania ćwiczeń i zabiegów. Jest ona bardzo ważna, gdyż zebrane informacje są podstawą do ustalenia indywidualnej diety oraz treningów i zabiegów, zawiera szereg istotnych informacji o stanie zdrowia klientki i jej samopoczuciu, tabelę pomiarów, która pozwala w czytelny sposób rejestrować postępy i kontrolować w jakim czasie osiągamy postawiony cel. Tylko dzięki tak sukcesywnie prowadzonym rejestrze możemy “bawić się” z urządzeniami, urozmaicać nasze treningi oraz modyfikować dietę wraz z poprawą kondycji fizycznej. Próbny trening jest bezpłatny.

Rozwiązania klasyczne

Nie ulega żadnej wątpliwości, iż każdy, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z ćwiczeniami, w ramach przyzwyczajenia swojego organizmu do zwiększonego wysiłku fizycznego, powinien skorzystać z najbardziej sprawdzonych, a co za tym idzie, najpopularniejszych rozwiązań. O czym konkretnie mowa?  Ćwiczenia na bieżni. To doskonała okazja ku temu, aby zaangażować wszystkie partie mięśniowe i sprawić, że efekty zaczną być widoczne gołym okiem z treningu na trening. Trening na bieżni to z pewnością jedno z najlepszych i najbardziej efektywnych ćwiczeń do spalania tkanki tłuszczowej.  Osoby, którym w pierwszej kolejności zależy na podkreśleniu piękna swoich nóg, skorzystać mogą również z ćwiczeń na Rowerku Poziomym.  Jest on przeznaczony dla Pań, które chcą podczas ćwiczeń odciążyć odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz stawy kolanowe .  Jazda na rowerze treningowym jest formą ćwiczeń niezwykle korzystną dla zdrowia (zwłaszcza dla stawów). Zakres wykonywanych ćwiczeń jest bardzo duży, dzięki czemu z treningu na rowerze może korzystać niemal każdy, niezależnie od kondycji czy wieku.
Tego typu wysiłek ma niezwykle pozytywny wpływ na ogólną wydajność organizmu, co przydać może się w wielu sytuacjach. Idealna figura w zdecydowanej większości przypadków jest efektem ciężkiej pracy. Jednakże warto podjąć tę walkę, ponieważ cel, może być zarówno określony w czasie, jak i realny, a co za tym idzie – jak najbardziej możliwy. Co jeszcze może przydać się podczas zmagań z tkanką tłuszczową?

Rozwiązania nowoczesne

W szeroko zakrojonych ramach profesjonalnego Studia wiele do powiedzenia mają także osiągnięcia nowoczesnej technologii. W tym przypadku wspomnieć trzeba o urządzeniach, które zaprojektowane i stworzone zostały w jednym celu. Chodzi oczywiście o przyspieszenie efektów. Za doskonały przykład takiego rozwiązania można uznać Swan Shaper, który przez specjalistów uznawany jest za rozwiązanie absolutnie rewolucyjne. Innowacyjne połączenie kilku składników:
Eliptyk skrętny jest urządzeniem, które w innowacyjny sposób łączy wydolnościowy trening cardio z jednoczesnym ćwiczeniem mięśni brzucha. Opatentowany system rotacyjny pozwala poza wzmacnianiem mięśni nóg skutecznie ćwiczyć mięśnie proste i skośne brzucha oraz pozostałe mięśnie tułowia.

Jakie rezultaty osiąga się przy korzystaniu z tego sprzętu?

 • wyrzeźbione mięśnie nóg, pośladków i brzucha,
 • wzmocnione mięśnie ramion i pleców,
 • większa wydajność organizmu,
 • likwidacja tkanki tłuszczowej,
 • wzmocnienie serca,
 • poprawa pracy układu krążenia i układu oddechowego,
 • redukcja cellulitu.

Lampy kolagenowe -regenerują wierzchnią warstwę skóry poprzez kolagenową terapię światła. Ubytek kolagenu powoduje starzenie skóry i zwiotczenie mięśni.

Lampy podczerwone -dla głębokiej odbudowy włókien kolagenowych. Lampy emitujące krótkofalowe promieniowanie podczerwonew okolicach 1000 nm. mają szerokie zastosowanie w odbudowie głębokich warstw skóry.

Kolejny przykład nowoczesnego urządzenia może stanowić może Vacu Shaper, czyli potocznie rzecz ujmując, bieżnia pod ciśnieniem. To innowacyjne rozwiązanie do walki z tkanką tłuszczową i cellulitem pomaga pozbyć się problemów z konkretnych partii ciała. Nowoczesna metoda zwalczania tkanki tłuszczowej i cellulitu.
Specjalistyczne urządzenie łączące zalety wysiłku fizycznego i działania podciśnienia. Dzięki wykonywaniu klasycznych ruchów na bieżni oraz panującemu podciśnieniu w kapsule Vacu

Shaper® dochodzi do polepszenia krążenia krwi głównie w miejscach najbardziej narażonych (brzuch, uda, pośladki) na powstawanie cellulitu. Przyspiesza również krążenie limfy, dzięki czemu z organizmu szybciej są usuwane toksyny.

Vacu Shaper to pogromca cellulitu!!! Zgodnie z badaniami, ponad 80 % kobiet po 25 roku życia ciepli z powodu nierówności, zgrubień oraz gąbczastych bruzd na powierzchni ciała, w szczególności w okolicach ud i pośladków. Cellulit jest powszechnie występującym schorzeniem, które spędza sen z powiek milionom przedstawicielek płci pięknej na całym świecie. Bez wątpienia jest on wrogiem, którego nie jest łatwo się pozbyć. Wiedzą o tym zarówno nastolatki, jak i dojrzałe kobiety – skórka pomarańczowa to naprawdę trudny przeciwnik, który może powodować brak akceptacji własnego ciała i wstyd przed jego eksponowaniem np. w spódnicy mini, krótkich szortach, nie mówiąc już o kostiumie kąpielowym. Vacu Shaper to kobiecość pod ochroną!!! Spalanie selektywne to nic innego jak pozbycie się tkanki tłuszczowej z najbardziej problematycznych części ciała, czyli z brzucha, ud i pośladków przy jednoczesnym zachowaniu kobiecych krągłości, czyli biustu.-porównywalnie do klasycznego treningu w tym samym czasie ćwiczeń spalamy cztery razy szybciej tkankę tłuszczową, każdy trening powoduje utratę kilkuset kcal!!! W tej walce tej z pewnością pomoże również Roll.

Shaper, który naśladuje masaż limfatyczny będący sprawdzoną  i skuteczną metodą walki z cellulitem i nadwagą.
Idea masażu na urządzeniach Roll Shaper oparta jest na tradycyjnej wiedzy chińskiej, której istotą jest prawidłowe i płynne krążenie energii życiowej w organizmie. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele tzw. kanałów energetycznych, doprowadzana jest energia do słabszych części ciała lub organów wewnętrznych. Roll Shaper gwarantuje intensywny, a zarazem relaksacyjny masaż, który doskonale ujędrnia ciało poprawiając jednocześnie krążenie oraz usuwa z organizmu toksyny, a przede wszystkim skutecznie redukuje cellulit. Masaż stymulując funkcjonowanie układu krwionośnego i limfatycznego, powoduje zasilanie organów w tlen oraz niezbędne substancje odżywcze. Ujędrnia ciało i redukuje jego objętość, co możemy kontrolować mierząc obwody ud, talii, ramion i pośladków. Masaż daje poczucie odprężenia i komfortu. Masaż Roll Shaper zakłada masowanie wszystkich części ciała w odpowiedniej kolejności, zaczynając od dołu i posuwając się coraz wyżej. Najważniejszą zasadą masażu limfatycznego jest zachowanie właściwego kierunku masażu. Zabieg wykonuje się zgodnie z kierunkiem przepływu limfy ,czyli w kierunku głównych węzłów chłonnych zachowując kierunek dosercowy. Wzmożone zostaje spalanie tłuszczu, przyspieszenie cyrkulacji limfy, powodujące wydalanie toksyn. Przy punktowym masażu skora regeneruje się oraz wspomaga odnowę całej strefy skóry właściwej. Jednocześnie struktury skóry produkują nowe, elastyczne włókna. Skóra staje się przez to młodsza i świeższa. Masaż rolkami nadaje się przez to idealnie w walce z cellulitem.

Roll Shaper wspomaga funkcjonowanie układu limfatycznego powodując:

 • pomniejszenie obwodu masowanych partii ciała (3-5 cm),
 • wzmocnienie mięśni oraz napięcie i ujędrnienie skóry,
 • usuwanie pęcherzyków tłuszczowych i cellulitu,
 • polepszenie ukrwienia i krążenia krwi i limfy,
 • szybsze usuwanie szkodliwych substancji toksycznych z organizmu,
 • wspieranie układu odpornościowego,
 • uwolnienie napięcia z mięśni,
 • szybszą regenerację organizmu po dużych obciążeniach (łagodzi “zakwasy”)
 • redukcję tkanki tłuszczowej.

Podobnie zastosowanie ma urządzenie Limfodrenaż, które zostało zaprojektowane w oparciu o zasadę ręcznego drenażu limfatycznego usuwając toksyny i skupiska tłuszczu. Likwiduje cellulit, obrzęki, usuwa zalegającą wodę w opuchniętych kończynach, przeciwdziała powstawaniu żylaków, ujędrnia skórę, zmniejsza objętość masowanych partii o 3-5 cm.

Limfodrenaż posiada sterowane mikroprocesorem specjalne mankiety, które wypełniane są powietrzem, co umożliwia precyzyjny dobór żądanego ciśnienia w komorach.
Każdy z mankietów spodni i rękawów posiada niezależne komory powietrzne. Dzięki specjalnej konstrukcji, płynności przepływu powietrza zapewnia subtelny i efektywny drenaż, który w odczuciu jest bardzo naturalny.Zabieg drenażu limfatycznego trwa w zależności od potrzeb od 30 minut do 60 minut.Podczerwień zamontowana w komorach powoduje nagrzewanie się mankietów do uprzednio zaprogramowanej temperatury co daje jeszcze większe uczucie relaksu i odprężenia.

Efekty:

 • odchudzanie,
 • wyszczuplenie problematycznych partii ciała (dysfunkcja limfatyczna),
 • leczenie cellulitis,
 • zapobieganie powstawaniu żylaków,
 • syndrom „ciężkich nóg”.

Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, iż urządzeń tego typu nie da się znaleźć na osiedlowej siłowni. Aby z nich skorzystać, należy udać się do renomowanego studia fitnessu takiego jak Studio Kobiet Żukowo. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu profesjonalni trenerzy są w stanie dobrać plan treningowy dla każdej osoby. Wszyscy klienci mogą liczyć tutaj zarówno na miłą atmosferę, jak i szeroko zakrojone doradztwo.

Opracowanie:
Żukowo, Armii Krajowej 17C
tel. 735 232 225
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz