Artykuł sponsorowany

Stomatologia zachowawcza w Gabinecie Stomatologii Rodzinnej, lek. stom. Agnieszka Gąsiorek-Barczyk

Stomatologia zachowawcza w Gabinecie Stomatologii Rodzinnej, lek. stom. Agnieszka Gąsiorek-Barczyk

Wizyta u dentysty często rodzi wiele obaw i lęków. Stomatologia jest obecnie na tyle rozwiniętą dziedziną medycyny, że nie ma potrzeby, aby martwić się o ból czy różne niepowodzenia. Bardzo ważne jest, aby zadbać o profilaktykę, którą zajmuje się stomatologia zachowawcza, nazywana również ogólną.  Gabinet Stomatologii Rodzinnej, lek. stom. Agnieszka Gąsiorek-Barczyk z Gliwic przeprowadza ją zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Sprawdź!

Na czym polega stomatologia zachowawcza? 

Aby odpowiednio zadbać o higienę jamy ustnej, warto regularnie chodzić na badania kontrolne do dentysty. Ich celem jest przede wszystkim profilaktyka próchnicy oraz leczenie ewentualnych ubytków w zębach. Takie zabiegi obejmuje stomatologia zachowawcza, zwana też ogólną. Dzięki niej jesteśmy w stanie utrzymać prawidłowy stan uzębienia oraz zachować żywotność zębów i estetyczny uśmiech. Badania profilaktyczne pozwalają wzmocnić zęby i zapobiegać różnym dolegliwościom oraz ubytkom, spowodowanych powstawaniem próchnicy i nie tylko. 

Do przeprowadzenia stomatologii ogólnej konieczna będzie pomoc doświadczonych stomatologów.  Gabinet Stomatologii Rodzinnej z Gliwic świadczy takie usługi zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Gabinet oferuje także leczenie protetyczne, endodontyczne, zwane również kanałowym, ogólną profilaktykę i stomatologię dziecięcą. Stomatologia zachowawcza skupia się przede wszystkim na wizualnej ocenie stanu zębów. Działania, które podejmuje się w ramach leczenia, mają na celu zapobiegać różnym chorobom i pozwolić cieszyć się z pięknego uśmiechu. Pomocne są także badania obrazowe, które przedstawiają całe uzębienie i pozwalają wykryć różne nieprawidłowości.

Kiedy warto skorzystać z leczenia zachowawczego?

Ból zęba to jeden z najgorszych, który trzeba natychmiast wyleczyć. Zaniedbanie różnych objawów, takich jak ból podczas jedzenia czy szczotkowania, może skutkować pogorszeniem stanu zęba. Wówczas dolegliwości nie znikną, tylko będą się nasilać. Jest to sygnał, aby jak najszybciej zgłosić się na wizytę kontrolną do dentysty. Często zdarza się również, że badania profilaktyczne, które obejmuje stomatologia zachowawcza, pozwalają wykryć jakieś nieprawidłowości, nawet jeśli pacjent nie odczuwa objawów. Odpowiednio szybko wykryte mogą zostać uleczone, zanim pojawi się ból lub dyskomfort w jamie ustnej.

Leczenie zachowawcze wykonuje się przy użyciu znieczulenia, które powoduje komfort i spokój podczas całej wizyty. Ból nie jest wówczas odczuwalny, a same zabiegi stomatologiczne pozwolą m.in. na odbudowę i wypełnienie ubytków, poprawę kształtu i koloru zębów i wiele innych. Niezależnie od tego, czy odczuwamy jakieś objawy, czy też nie, o zęby warto dbać i badać je regularnie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz