Materiał Partnera

Stomatologia zachowawcza, czyli jak cieszyć się zdrowym uśmiechem?

Stomatologia zachowawcza, czyli jak cieszyć się zdrowym uśmiechem?

Zdrowe, śnieżnobiałe zęby to podstawa doskonałego uśmiechu, który niewątpliwie pełni funkcję wizytówki każdego człowieka. Będące powodem do dumy zadbane uzębienie to jednak konieczność regularnego dbania o higienę jamy ustnej oraz odwiedzania dobrego gabinetu dentystycznego. Specjaliści w ramach stomatologii zachowawczej będą w stanie zapewnić nieskazitelny wygląd zębów – jakie konkretnie działania są w tym zakresie realizowane?

Profilaktyka przede wszystkim

Dbanie o zęby kojarzy się głównie z regularnym ich szczotkowaniem, co istotnie stanowi bardzo ważny element higieny jamy ustnej. Warto nawet w tym zakresie zasięgnąć porady dentysty, który zaproponuje optymalną metodę mycia zębów – może być ona dopasowana np. do osób cierpiących na choroby dziąseł czy borykających się z innymi dolegliwościami jamy ustnej. Ważne jest także dostrzeganie problemów i podjęcie szybkich kroków w ich eliminacji – podstawowym zadaniem stomatologii zachowawczej jest leczenie próchnicy. To właśnie ona odpowiedzialna jest za uszkodzenia zęba, złamania części lub nawet całej korony. Problematyczny staje się też wygląd zębów z nieleczoną próchnicą – stają się one nieestetyczne, co jest sporym dyskomfortem. W gabinecie dentystycznym Romadent sp. z o.o. pracuje wykwalifikowany personel, który w ramach stomatologii zachowawczej oczyści zęby z próchnicy oraz wypełni wszelkie ubytki powstałe przez tę dolegliwość. Warto pamiętać o tym, że zabiegi tego typu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – są więc w pełni bezbolesne.

Leczenie kanałowe

Znajdująca się również w zakresie stomatologii zachowawczej endodoncja, znana bardziej jako leczenie kanałowe, to jeden z powszechnie stosowanych zabiegów dentystycznych, który pozwala na zachowanie zębów ze zmienioną chorobowo miazgą. Dzięki endodoncji stomatologom udaje się skutecznie wyleczyć zęby uszkodzone, w przypadku których występują ropnie, torbiele czy zmiany okołowierzchołkowe korzeni. W takiej sytuacji martwe tkanki są przez specjalistę usuwane, światło kanału zostaje odkażone i szczelnie wypełnione. Należy jednak pamiętać o tym, by wybrać doświadczony i renomowany gabinet dentystyczny – leczenie kanałowe to bowiem skomplikowany zabieg, który ze względu na indywidualne przypadki poszczególnych pacjentów wymaga od stomatologa bardzo dużych umiejętności i odpowiednich kwalifikacji. Wykonywane w ramach stomatologii zachowawczej leczenie próchnicy czy endodoncja pozwalają na utrzymanie zdrowego, śnieżnobiałego uśmiechu. Warto wiedzieć, że wszelkie zabiegi ingerujące w strukturę jamy ustnej wykonywane są z użyciem znieczulenia miejscowego, dzięki czemu są w pełni bezbolesne.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz