Materiał Partnera

Stomatologia u zwierząt domowych

Stomatologia u zwierząt domowych
Choć nie myśli się o tym zbyt często, psy i koty, nawet te stwarzające pozory najsłodszych i najrozkoszniejszych, należą mimo wszystko do grupy drapieżników. Dlatego tak istotny dla nich jest odpowiedni stan uzębienia. Zęby zwierzęce, choć często większe i zdecydowanie mocniejsze w swojej budowie od ludzkich, również narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia, zarówno mechaniczne, jak i te o naturze biologicznej.

Objawy uszkodzenia zębów

Uszkodzenia zęba kojarzy się z ogromnym bólem, który często jest wręcz nie do zniesienia. Jest to ten typ bólu, potrafiący zdominować każdy aspekt codzienności. Niestety podobnie wygląda to w przypadku zwierząt domowych. Niemniej jednak, w przeciwieństwie do ludzi, żadne zwierze nie jest w stanie precyzyjnie wskazać, o który ząb konkretnie chodzi. Jednym z objawów tego, że w jamie ustnej zwierzęcia pojawiły się problemy, jest spadek apetytu. Zwierze może również być rozdrażnione oraz wykazywać wrażliwość na dotyk o okolicach pyszczka. Środowisko bakteryjne panujące w jamach ustnych zwierząt jest zdecydowanie agresywniejsze niż w przypadku ludzi. Dlatego konsekwencje również mogą być o wiele poważniejsze.

Wiele problemów potrafią przysporzyć także zęby mleczne, które nie wypadły w sposób naturalny i blokują drogę zębom właściwym. W razie jakikolwiek podejrzeń, dotyczących stanu jamy ustnej zwierzęcia, jak najszybciej należy udać się do przychodni weterynaryjnej w celu ustalenia przyczyny problemu. Najlepszym do tego miejscem są nowocześnie wyposażone gabinety, do których z pewnością można zaliczyć ten, prowadzony przez Dorotę Mazur. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu przychodnia zapewnia swoim pacjentom, nie tylko sprawą diagnostykę, ale także ogromne szanse na wyjście z choroby. Co konkretnie znajduje się w ofercie usług stomatologicznych?

Szeroki zakres usług

W rozbudowanej ofercie leczenia stanu uzębienia zwierząt domowych wszyscy zainteresowani znajdą m.in. usuwanie kamienia nazębnego metodą ultradźwiękową. Zabieg ten ma przede wszystkim wymiar kompleksowy, a co za tym idzie, w przeciwieństwie do specjalistycznie zaprojektowanej do tego procesu żywności, charakteryzuje się znacznie większą skutecznością. Nie można również nie wspomnieć o tym, że na doraźną pomoc mogą także liczyć zwierzątka, które ze specyficznego uzębienia słyną.

Mowa tu oczywiście o królikach i gryzoniach, które od czasu do czasu muszą zostać poddane procesowi korekcji zębów. Nowoczesne metody oraz wyposażenie umożliwiają przeprowadzenie tego zabiegu absolutnie bezboleśnie dla zwierzęcia. Aby zapewnić swoim pupilom zdrowe i komfortowe funkcjonowanie, warto czasami wybrać się także na kontrolę stanu uzębienia, nawet gdy zwierze nie wykazuje żadnych objawów.

Opracowanie:
Szczecin, marsz. Józefa Piłsudskiego 9 lok. 2
tel. 91 433 92 82
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz