Materiał Partnera

Stomatologia estetyczna – zadbaj o piękny uśmiech!

Stomatologia estetyczna – zadbaj o piękny uśmiech!

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, której głównym zadaniem jest poprawa estetyki zębowej, czyli zapewnienie pacjentom pięknego i dającego pewność siebie uśmiechu. Nowoczesne materiały pozwalają stomatologom nie tylko uzupełniać braki w uzębieniu, ale i wykonywać je tak, by niczym nie różniły się od naturalnych zębów. Co więcej, dzięki zabiegom z zakresu stomatologii estetycznej można również zmienić barwę zębów, by zachwycać uśmiechem.

Co wchodzi w zakres stomatologii estetycznej?

Mianem stomatologii estetycznej określamy szeroką dziedzinę stomatologii, której zadaniem jest poprawa wyglądu naszego uśmiechu. Należą do niej działania z zakresu protetyki oraz implantologii, a także zabiegi wybielające uzębienie lub pozwalające pozbyć się brzydkiego nalotu i przebarwień. Innymi słowy – wszystko to, co może przyczynić się do poprawy wyglądu uzębienia pacjenta, a tym samym wzrostu jego pewności siebie.

Stomatologia estetyczna to dziedzina prężnie się rozwijająca i ciesząca dużym zainteresowaniem wśród pacjentów odwiedzających gabinety dentystyczne takie jak Centrum stomatologiczne WAPdent. Nic w tym dziwnego – w końcu każdy marzy o pięknym, przyciągającym wzrok uśmiechu. Działania te są wybawieniem zwłaszcza dla osób, które z różnych przyczyn utraciły własne zęby. Stosowane obecnie techniki oraz materiały ceramiczne pozwalają stomatologom na wykonanie prac protetycznych niczym nieróżniących się od naturalnych zębów pod względem koloru, przezierności, faktury.

Protetyka i implantologia - licówki porcelanowe, korony i mosty pełnoceramiczne

Braki w uzębieniu, zwłaszcza jeśli dotyczą zębów górnych, są szybko dostrzegalne, przez co staja się przyczyną dyskomfortu osób, które z różnych powodów utraciły ząb lub kilka z nich. Podobnie jest w przypadku różnego rodzaju wad uzębienia - przebarwień, rotacji, starcia, a nawet niektórych wady zgryzu. Za pomocą licówek porcelanowych, koron oraz mostów pełnoceramicznych można nie tylko odbudować utracone tkanki zęba, ale też skorygować różnego rodzaju wady.

Wybielanie zębów – olśniewaj uśmiechem

Niektóre osoby mają zęby o naturalnie ciemnym zabarwieniu. Z wiekiem zęby ciemnieją na skutek złych nawyków – spożywania napojów i pokarmów powodujących przebarwienia, często też palenia papierosów. Również nieprawidłowo wykonane wypełnienia lub uszkodzenia miazgi zęba mogą mieć wpływ na kolor zębów. Przebarwienia na zębach mogą postać również z powodu nieprawidłowego rozwoju zębów lub długotrwałego leczenia antybiotykami z grupy tetracyklin w dzieciństwie.

Niezależnie od powodu ich powstania, potrafią stwarzać dyskomfort i być przyczyną kompleksów, dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy stomatologa estetycznego. Najpopularniejszym zabiegiem, który pozwala usunąć te przebarwienia, jest wybielanie zębów.

Wybielanie zębów można wykonać za pomocą specjalistycznych preparatów, jednak w ten sposób usunąć można jedynie przebarwienia z naturalnej struktury zęba - uzupełnienia protetyczne i wypełnienia pozostają nie zmienione, jednak w tej sytuacji lekarz stomatolog może je wymienić, dobierając odpowiednio jaśniejszy odcień. Preparaty do wybielania zębów są bezpieczne, pod warunkiem prawidłowego ich stosowania i uprzedniej konsultacji ze stomatologiem, który zbada stan dziąseł i zębów pacjenta oraz ocenia ogólny stan jamy ustnej - często przed przystąpieniem do wybielania konieczne jest usunięcie kamienia nazębnego oraz wypełnienie ubytków.

Inną, nowoczesną metodą, która oferują niektóre gabinety stomatologiczne, jest laserowe wybielanie zębów – nazywane także wybielaniem natychmiastowym. Jest to najszybsza i najskuteczniejsza technika, dzięki której w większości przypadków można rozjaśnić zęby i pozbyć się przebarwień podczas jednej wizyty w centrum stomatologicznym.

Piaskowanie zębów – usuwanie kamienia nazębnego

Piaskowanie zębów jest jednym z najprostszych i najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologii estetycznej. Pozwala ono na przywrócenie zębom dawnego bielszego koloru i blasku, poprzez usunięcie osadu nazębnego.

Zabieg piaskowania wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego urządzenia - piaskarki. Polega on na oczyszczaniu zębów i szczelin między nimi za pomocą mikroskopijnych ziaren piasku w strumieniu wody, które wyrzucane są pod ciśnieniem. Efekt tego zabiegu można utrzymać przez długi czas, zachowując dobrą higienę jamy ustnej i unikając czynników powodujących rozwój kamienia i pojawianie się przebarwień.

Opracowanie:
Kraków, Rynek Podgórski 15 lok. 2
tel. 12 263 00 06
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz