Artykuł sponsorowany

Stomatologia estetyczna, czyli jak zadbać o wygląd zębów?

Stomatologia estetyczna, czyli jak zadbać o wygląd zębów?

Dbanie o stan naszego uzębienia to ważny punkt w profilaktyce zdrowotnej. Higiena jamy ustnej, właściwe szczotkowanie i regularne wizyty u stomatologa to podstawa. Większość z nas marzy o perłowym i pełnym blasku uśmiechu. Co jednak jeśli mamy problem z bielą zębów? Jak zadbać o estetyczny wygląd uzębienia? Jakie zabiegi warto wybrać?

Gabinety stomatologiczne oferują dziś szeroki zakres zabiegów w ramach stomatologii estetycznej. Praktyka, gdzie kierownikiem jest pan Maciej Gebel, również jest przykładem szybko rozwijającego się miejsca szukającego najlepszych rozwiązań dla swoich pacjentów. Na przestrzeni lat napotykamy różne kłopoty od przebarwień pochodzących z pożywienia i napojów, przez martwe zęby, rzucające się w oczy wypełnienia lub ukruszenia zębów. Jak się ich pozbyć?

Wybielanie zębów tylko bezpiecznymi metodami

Jednym z najczęstszych problemów, jakie zauważamy i z jakimi zgłaszamy się do lekarza stomatologa są przebarwienia na szkliwie. Duże ilości kawy, herbaty, palenie papierosów sprawiają, że zęby z czasem żółkną lub ciemnieją. Warto regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny, gdzie dentysta fachowo oczyści nasze zęby z osadu i kamienia oraz zastosuje środki, które pomogą zwalczyć ten nieestetyczny problem. Stosowanie preparatów wybielających na własną rękę może okazać się niebezpieczne. Silnie działające środki używane bez odpowiedniego przeszkolenia mogą uszkodzić szkliwo pokrywające ząb, zwiększyć wrażliwość na ciepłe i zimne potrawy lub podrażnić dziąsła i błonę wyściełającą jamę ustną. Jeśli chcemy wybielić zęby, lepiej zrobić to u doświadczonego stomatologa, który może zaproponować bezpieczniejszy zabieg taki jak na przykład wybielania zębów za pomocą lampy. Cały proces przebiega pod okiem specjalisty i stężenie oraz ilość preparatów, czas zabiegu, dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i stanu uzębienia pacjenta. Zęby są też odpowiednio przygotowane do wybielania oraz zabezpieczone po zakończonym procesie. Możemy liczyć również na rady jak postępować po zabiegu, aby efekt utrzymał się jak najdłużej. Dla naszego stanu zdrowia i komfortu zawsze lepiej postawić na fachową wiedzę.

Problemy z leczonymi wcześniej zębami

Inny kłopot, jeśli chodzi o biel naszego uśmiechu, sprawiać mogą wcześniej leczone zęby. W przypadku głębokiej próchnicy i leczenia kanałowego zęby po zabiegach mogą odbiegać odcieniem od pozostałych. Na uwagę zasługują tu przede wszystkim martwe zęby, które dość mocno ciemnieją. Pokrywanie zębów martwych specjalnymi preparatami pomoże je wybielić. Zabieg czasami trzeba powtarzać, więc lepszym rozwiązaniem może być nałożenie na nie specjalnych nakładek tzw. koron. Sprawdzą się one również w sytuacji, gdy doszło do ułamania lub ukruszenia zęba. Zabezpieczą strukturę przed dalszym łamaniem, wzmocnią zgryz. Korony ceramiczne nie różnią się zbytnio wyglądem od zębów naturalnych. Jeśli nie podoba nam się stare wypełnienie, możemy poprosić o jego wymianę na bardziej estetyczne. Jeśli nasze zęby są zdrowe, a zabiegi wybielające nie rozjaśniają ich tak, jak byśmy chcieli, rozwiązaniem może być też nałożenie na nie licówek. Pomogą one skorygować kształt zębów, zasłonić zbyt duże przerwy między nimi i z łatwością dopasujemy do siebie jaśniejszy odcień. Zwiększy to atrakcyjność każdego uśmiechu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz