Artykuł sponsorowany

Stół wiejski, czyli smaczna atrakcja w staropolskim wydaniu

Stół wiejski, czyli smaczna atrakcja w staropolskim wydaniu

Stoły wiejskie cieszą się w całym kraju niesłabnącym zainteresowaniem i wbrew pozorom nie tylko spotykane są w karczmach oraz podczas wesel. Niezwykły świat naturalnych wędlin i mięs, które podane są w dostojny sposób, można również zapewnić swoim gościom w trakcie innych imprez. Co powinno zaś wylądować na wiejskim stole i komu powierzyć zadanie jego przygotowania?

Stół wiejski – bogactwo naturalnych mięs i wędlin

Idea stołu wiejskiego jest prosta, stawiany jest on podczas różnych imprez okolicznościowych – i nie tylko – a ugina się on od rozmaitych mięsnych oraz wędliniarskich delikatesów premium. Mogą to być tradycyjne wyroby staropolskie lub też regionalne przysmaki. Najczęściej na stołach wiejskich znaleźć można zatem kabanosy, kiełbasy, słoniny, smalce, pasztety, balerony, polędwice, szynki, a także ogórki kiszone, chleby prosto z pieca oraz inne pieczywo.

Najlepsze firmy, które dostarczają tego typu produkty, mogą pochwalić się również szeroką ofertą mięs cielęcych, jagnięciny oraz wędlin z dziczyzny. Kiełbasa z dzika czy jelenia wzbudzają wśród wielu osób prawdziwą sensację, a obok ich smaku nikt nie przejdzie obojętnie. Wyroby takie są zaś przykładem tego, że mięsa i wędliny mogą być pozbawione sztucznych uszlachetniaczy, barwników, aromatyzerów oraz konserwantów. Zasada przy tworzeniu stołu wiejskiego jest jedna – znaleźć powinny się na niej tylko produkty naturalne, ekologiczne i najwyższej klasy.

Dekoracja przyciągająca uwagę – pomysł na atrakcyjny stół wiejski!

Warto podkreślić, że stół wiejski to nie tylko zbiór pysznych wędlin i mięs, ale także swoiste dekoracyjne stoisko, które ma danej imprezie nadać wyjątkowego biesiadnego charakteru. Zadbać warto zatem o to, by zaaranżować taki stół w odpowiedni sposób, dopasowany do klimatu oraz rodzaju uroczystości. Wbrew pozorom stół wiejski nie musi być udekorowany w staropolskim, góralskim, kaszubskim czy też w innym tradycyjnym motywie. Najlepsi dostawcy proponują również pełne wyposażenie w estetyce eleganckiej, nowoczesnej, marynistycznej, boho, lub tej według indywidualnej koncepcji klienta.

Niebanalne pomysły oraz gwarancję pełnej obsługi stołu wiejskiego zapewniają pracownicy firmy rodzinnej TOŁŁOCZKO, która jest znaną w całej Polsce kaszubską marką zajmującą się produkcją i sprzedażą zdrowej żywności. Oferuje ona pełen asortyment ekologicznego mięsa z własnego rozbioru, które dostępne jest też w wielu sklepach na terenie Słupska. To właśnie takim firmom warto powierzyć misję przygotowania wyjątkowego stołu wiejskiego.

Kiedy warto postawić na stół wiejski?

Jak już wspomniano, stół wiejski to zarówno dodatkowa dekoracja podczas różnych imprez, jak i okazja do poczęstowania gości wysokiej klasy mięsami oraz wędlinami od najlepszych w kraju producentów. Tego typu poczęstunek pozwala również zaprezentować zaproszonym osobom skrawek staropolskiej kultury, która pełna jest niezwykłych smaków, wyrazistych aromatów, a także magicznych wręcz kulinarnych tradycji. Kiedy warto zatem postawić na stół wiejski?

Kącik ze staropolskimi wędlinami oraz mięsami jest szczególnie chętnie wykorzystywany przez organizatorów wesel. Dotyczy to jednak nie tylko biesiad w rustykalnym stylu, ale również wielkich zabaw w estetyce glamour czy hollywoodzkiej. Ponadto wiejski stół warto zamówić na uroczysty obiad po Komunii Świętej, a także na zabawę sylwestrową, urodzinową czy na jubileusz i rocznicę ślubu. Coraz częściej staropolskie przysmaki mięsne i wędliniarskie pojawiają się również na studniówkach oraz galach biznesowych. Modne restauracje, hotele oraz karczmy wykorzystują również wiejskie stoły do promocji swoich lokali. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz