Materiał Partnera

Stodent – usługi stomatologiczne z zakresu stomatologii estetycznej, zachowawczej i nie tylko

Stodent – usługi stomatologiczne z zakresu stomatologii estetycznej, zachowawczej i nie tylko

Usługi stomatologiczne świadczone przez firmę Stodent skupiają się głównie wokół chirurgii, a także stomatologii estetycznej i zachowawczej. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z oferty w tym zakresie, dobrze będzie zaczerpnąć nieco przydatnych informacji. Zapraszamy do poniższego wpisu, w którym opisujemy najważniejsze związane z tym aspekty.

To trzeba wiedzieć

Na początek dobrze będzie zwrócić uwagę na zabiegi chirurgiczne. Mają one na celu świadczenie pomocy klientom w związku z zachowywaniem naszych zębów przez jak najdłuższy możliwy czas. Zdecydować możemy się między innymi na resekcję wierzchołka korzenia, mającej na celu usunięcie okołowierzchołkowych zmian chorobowych. Warto podkreślić, że dotyczy to tylko i wyłącznie takich zmian, których to nie można wyleczyć za pomocą metody zachowawczej. Inny zabieg stanowi z kolei hemisekcja, czyli metoda wykorzystywana w przypadku wielokorzeniowych zębów, gdy jeden z nich uznany zostanie za chory i nie nadaje się do podjęcia leczenia paradontologicznego lub zachowawczego. Usługi stomatologiczne uwzględniające hemisekcję zakładają zachowanie części zęba.

Specjaliści zatrudniani w firmie Stodent podejmują się nie tylko wyżej wymienionych zabiegów, ale ponadto oferują również możliwość przeprowadzenia dłutowania „ósemki”. Pozwala on w oszczędny oraz przystępny sposób pozbyć się „zębów mądrości”. Oprócz chirurgii zajmują się również stomatologią estetyczną. Jako pacjenci możemy w jej ramach zdecydować się na przeprowadzenie wybielania zębów, a także skorzystać z zabiegów związanych z zakładaniem licówek porcelanowych, inlay, onlay, koron pełnoceramicznych i mostów na podbudowach cyrkonowych do dwóch brakujących zębów. Stodent odznacza się niezbędnymi kwalifikacjami w tym obrębie.

Więcej informacji

Usługi stomatologiczne świadczone przez przedsiębiorstwo skupiają się w dodatku wokół działań zachowawczych. Uwzględnia to głównie profilaktykę, czyli zapobieganie powstawaniu próchnicy i paradontozy. Osobną metodę stanowi kariesologia, czyli leczenie próchnicy prostej (niepowikłanej reakcją ze strony miazgi). Istnieje również możliwość postawienia na endodoncję, leczącą podobne powikłanie zdrowotne do tego wymienionego powyżej, jednakże z tą jedną różnicą, że wynika ono z zapalenia, obumarcia lub zgorzeli miazgi. Stodent oferuje klientom również wypełnienie światłoutwardzalne i często stosowane leczenie kanałowe.

Opracowanie:
Goleniów, Kalinowa 46
tel. 603 611 861
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz