Artykuł sponsorowany

Stawiasz na energooszczędność? Wybuduj dom drewniany!

Stawiasz na energooszczędność? Wybuduj dom drewniany!

Prawie każdy z nas w pewnym momencie zastanawia się nad budową całorocznego domu rodzinnego. Zazwyczaj chcemy, by dom który wybierzemy był idealnym schronieniem dla nas i naszych bliskich, a mieszkanie w nim było przyjemnością. Pojawiają się pierwsze plany i co za tym idzie, pytania o koszty budowy i utrzymania.


W XXI wieku możemy zadecydować między innymi o budowie domu o tradycyjnej zabudowie, bądź domu drewnianego. Zazwyczaj większość osób w Polsce decyduje się na zabudowę tradycyjną ze względu na koszty jej powstania i utrzymania. Nie jest to do końca dobry wybór, ponieważ domy drewniane niosą o wiele więcej korzyści.


Domy szkieletowe budowane są z drewna, zaletą ich konstrukcji jest lekkość oraz możliwość zaprojektowania jej wedle uznania klienta. Dlatego budowa domu drewnianego zajmuje o wiele mniej czasu. Po otrzymaniu zgody na budowę w ciągu około trzech tygodni powstają fundamenty oraz konstrukcja drewniana będąca również szkieletem budynku. Końcowy efekt umożliwiający wprowadzenie się rodziny, producenci Ligar uzyskują zazwyczaj w czasie od dwóch do czterech miesięcy. Zatem o wiele szybciej niż podczas budowy tradycyjnego zabudowania. Dzięki temu możemy w ciągu paru miesięcy wprowadzić się do naszego wymarzonego domu.


Technologia wykonania domów drewnianych odgrywa bardzo duże znaczenie. Osobom decydującym o wyborze rodzaju tworzywa, z którego powstanie budowla wydaje się, że domy drewniane nie zachowują wystarczającego ciepła. Producenci domów drewnianych Ligar przekonują, że to nic bardziej mylnego. Bowiem w w konstruowaniu ścian domów drewnianych wykorzystuje się między innymi kilkucentymetrową izolację z wełny mineralnej. Dodatkowo umieszcza się folię paroizolacyjną, niezbędną przy ociepleniu ścian i poddasza. Koszty budowy domu drewnianego są nieco większe, jednak ze względu na energooszczędność i brak konieczności intensywnego ocieplania w różnych okresach roku, z pewnością zwrócą się podczas eksploatacji obiektu po upływie kilku lat. Różnica w utrzymaniu wynosi nawet kilkaset złotych. Zatem ilość wydatków przeznaczanych na utrzymanie domu o drewnianej zabudowie jest o wiele niższa.


Podczas zimy dom drewniany utrzymuje ciepło, natomiast latem chroni domowników przed wysoką temperaturą i przynosi chwile relaksu. Dlatego zalety domu drewnianego można odczuć także podczas letnich upałów. Gdy temperatura na dworze jest zbyt wysoka, możemy ochłodzić się w domu i tym samym zmniejszyć koszty klimatyzacji, która stała się jednym z nieodłącznych elementów nowoczesnych domów jednorodzinnych.
Przy wyborze rodzaju zabudowy, ważny jest również wygląd. Dzięki zastosowaniu naturalnego tworzywa jakim jest drewno, uzyskamy niepowtarzalny efekt. Ponadto domy drewniane są o wiele łatwiejsze w obróbce i dają fachowcom oraz architektom wnętrz duże pole do popisu. W zależności od koncepcji możemy zastosować proste ściany gipsowe bądź pozostawić drewniane bele, które z pewnością sprawią, że styl wnętrza domu będzie niezwykły i unikatowy.


Domy drewniane posiadają wiele zalet, których nie widać na pierwszy rzut oka. Z pewnością okażą się doskonałym wyborem dla osób oszczędnych i wymagających. Ponadto dobrze zaimpregnowane drewno będzie służyło nam przez wiele długich lat i cieszyło oko swoją niepowtarzalnością.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz