Artykuł sponsorowany

Stawianie ścian działowych w ofercie firmy PAWLIKBUD

Stawianie ścian działowych w ofercie firmy PAWLIKBUD

Przy wykańczaniu nowych domów jednorodzinnych, adaptowaniu poddaszy i przy kompleksowych remontach mieszkań niebywale ważne jest stawianie ścian działowych. Ich właściwe rozmieszczenie, w tym ewentualne wyburzenie i postawienie w innym miejscu, ma olbrzymie znaczenie dla komfortu użytkowania pomieszczeń. Czy istnieje zatem sposób na budowanie tanich, szybkich w stawianiu oraz solidnych ścianek wewnętrznych? Na to pytanie odpowiadają fachowcy z firmy usług remontowo-budowlanych PAWLIKBUD z miejscowości Rąbinek.

Kiedy potrzebne są usługi stawiania ścian działowych?

Usługi stawiania ścian działowych są dzisiaj bardzo chętnie wykorzystywane i najczęściej łączą się z kompleksowymi remontami domów lub mieszkań. Często takie inwestycje są zlecane fachowcom przy adaptacjach poddaszy. Specjaliści z firmy budowlano-remontowej PAWLIKBUD dodają, że o tworzenie ścianek działowych proszą również właściciele domów jednorodzinnych w stanie surowym zamkniętym, a także zarządcy biurowców.

Coraz więcej inwestycji stawiania czy też przesuwania ścian działowych wiąże się także z chęcią przebudowy kawalerek. W małych mieszkaniach salony łączone są z kuchniami, a łazienki z toaletami. Ekipy remontowe zatrudniane są zatem do usuwania ścian, co musi odbywać się w zgodzie ze sztuką budowlaną i bez naruszenia konstrukcji nośnych budynku. Nowe ścianki powstają zaś w mieszkaniach, w których istnieje potrzeba wygenerowania dodatkowego pokoju dla kolejnej pociechy.

Z czego tworzone są ściany działowe?

Fachowcy z firmy PAWLIKBUD tłumaczą, że ściany działowe mogą być budowane z różnych materiałów. Popularne są bloczki silikatowe, pustaki wewnątrzkomórkowe, tradycyjna cegła, a także płyty kartonowo gipsowe, czyli sucha zabudowa. Ostatnie systemy ścianek wewnętrznych są szczególnie popularne ze względu na swoją niewielką masę, szerokie możliwości konstrukcyjne, a także aranżacyjne. Wbrew pozorom płyty K-G można wykończyć nawet kamieniem naturalnym, glazurą i drewnem. Czy istnieją jednak jeszcze inne materiały do tworzenia wyjątkowych ścianek?

Firma PAWLIKBUD podejmuje się tworzenia ścian działowych z bloczków prześwitujących oraz tych w tzw. systemach przesuwnych i przestawnych. W pomieszczeniach otwartych zastosować można również przegrody z blach dekoracyjnie perforowanych czy z tafli szkła barwionego, grawerowanego lub gładkiego. Zespół PAWLIKBUD nie boi się zaś wyzwań i służy inwestorom doradztwem technicznym.

Ważne zasady przy stawianiu ścianek działowych

Wyburzanie i stawianie ścian działowych to zadanie dla doświadczonych budowlańców, którzy nie naruszą konstrukcji nośnej budynku i wykonają nowe przegrody z precyzją do jednego milimetra. Przy takich inwestycjach niekiedy trzeba dodatkowo wzmocnić stropy. Jeśli chodzi zaś o parametry techniczne, nowe ścianki muszą gwarantować dostateczną wytrzymałość na obciążanie zawieszanymi przedmiotami i urządzeniami. Bezsprzecznie powinny zapewniać też właściwą ochronę przed przenikaniem wilgoci i odpowiednią izolacyjność termiczną. Jaka grubość przegród jest zatem rekomendowana? Jeden z fachowców firmy PAWLIKBUD wyjaśnia:

Grubość budowanych przegród najczęściej waha się w granicach od 6 do 20 centymetrów, przy czym ważniejsze jest, by wykonać ścianę w wysokim standardzie izolacyjności akustycznej. Nieprawdą jest to, że dobre wygłuszenie gwarantują tylko ścianki z pustaków, cegieł czy bloczków. Płyty K-G również świetnie spełniają swoją funkcję, ponieważ produkowane są ze specjalnymi warstwami podwyższającymi parametry związane z barierą akustyczną.

Podsumowują, nigdy nie powinno się wykonywać prac dotyczących ścianek działowych na własną rękę. Nie tylko ważna jest bowiem estetyka wnętrz, ale także ich solidne wykończenie. O to zawsze dba doświadczony zespół PAWLIKBUD. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz