Materiał Partnera

Środki chemiczne w branży samochodowej

Środki chemiczne w branży samochodowej

Nie da się ukryć, że w branży motoryzacyjnej chemia samochodowa pełni bardzo istotną funkcję. Pozwala ona utrzymać w idealnej czystości wszystkie rodzaje samochodów i maszyn. Na uwagę zasługują również właściwości konserwujące i zabezpieczające tych środków, które chronią poszczególne elementy pojazdu. W dzisiejszym artykule omówimy szczegółowe zastosowanie chemii samochodowej oraz zasady, jakimi należy kierować się podczas jej wyboru

Gdzie stosowana jest chemia samochodowa?

Chemia samochodowa to tak naprawdę bardzo szerokie zagadnienie. Większość osób pod tym pojęciem rozumie różnego rodzaju środki czyszczące, które pomagają w usunięciu błota, kurzu, kawałków roślin, owadów oraz osadu ze spalin samochodowych. Jest jednak także drugi aspekt, który dotyczy różnego rodzaju warsztatów, myjni samochodowych, lakierni czy punktów wulkanizacyjnych. Tego typu punkty wymagają stosowania szerokiego zakresu chemii, która musi się charakteryzować wysoką jakością oraz wydajnością.

Jakie rodzaje chemii samochodowej możemy wyróżnić?

Środki chemiczne stosowane w branży motoryzacyjnej mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim chemia samochodowa odnosi się do procesu czyszczenia poszczególnych podzespołów pojazdów. Z drugiej strony myjnie czy warsztaty potrzebują środków, które pomogą w utrzymaniu obiektu w należytym stanie.

W kategorii chemii dla branży „automotive” możemy wyróżnić kilka grup środków. Należą do nich przede wszystkim:

  • środki do czyszczenia aut osobowych,

  • środki do czyszczenia aut ciężarowych, ciągników czy maszyn rolniczych,

  • woski samochodowe,

  • biodegradowalne środki myjące,

  • różnego rodzaju piany do mycia pojazdów,

  • koncentraty przemysłowe,

  • środki do pielęgnacji.

Jakich zasad należy przestrzegać podczas wyboru chemii samochodowej?

Planując zakup chemii samochodowej warto kierować się kilkoma głównymi zasadami. Przede wszystkim środki czyszczące należy dobierać ściśle do stosowanych technik. A więc na przykład do stosowania w myjni ręcznej należy wybierać łagodne, neutralne środki w pianie. Ponadto bardzo ważny jest także dobór preparatów odpowiednio kwaśnych, alkalicznych lub neutralnych. Dzięki temu można w sposób efektywny czyścić np. felgi bez ryzyka spowodowania uszkodzenia lub korozji tych elementów. Warto pamiętać, że poszczególne środki muszą być ściśle dopasowane do rodzaju czyszczonych elementów, a także samej techniki czyszczenia. Dzięki temu można osiągnąć optymalną efektywność pracy. Analogicznie wygląda sytuacja w przypadku środków, które mają pomóc w utrzymaniu odpowiedniej czystości stanowisk pracy. Do konkretnych typów zabrudzeń należy wykorzystywać dedykowane preparaty.

Efektywność działania poszczególnych preparatów zależy również od doboru optymalnego stężenia i dostosowania go do stopnia zabrudzenia.

Szukając firmy, która oferuje szeroki wybór chemii samochodowej warto zwrócić się do przedsiębiorstwa CT CHEMIE TECHNIK POLSKA z siedzibą w Mysłowicach. Firma działa na rynku od 1991 roku. Bogate doświadczenie oraz ogromny asortyment produktów pozwala wybierać środki idealnie dopasowane do potrzeb.

Opracowanie:
Mysłowice, pl. Mieroszewskich 2
tel. 32 223 00 25
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz