Materiał Partnera

Sprzęt sportowy dla dzieci. Jak wybrać?

Sprzęt sportowy dla dzieci. Jak wybrać?

Niezwykle ważna w rozwoju naszych pociech jest aktywność sportowa. Należy zachęcać dzieci do jazdy rowerem, czy też hulajnogą. Wybór odpowiedniego sprzętu sportowego jest uzależniony od umiejętności i wieku dziecka. Najczęściej kupowane są rowery czterokołowe i hulajnogi trzykołowe dla młodszych dzieci. Czym kierować się podczas zakupu sprzętu sportowego dla dzieci?

Rowery

Samodzielnej jazdy na rowerze dzieci zazwyczaj uczą się w wieku czterech lat. Wcześniej jednak kupujemy naszym pociechom rowerki trzykołowe, które posiadają uchwyt do kierowania i popychania rowerka. Są one dostępne w różnych wersjach i wzbogacone wieloma udogodnieniami, jak na przykład osłona przeciwsłoneczna czy pasy zabezpieczające. Zawsze kierujemy się bezpieczeństwem dziecka podczas wyboru roweru, zwłaszcza tego do nauki jazdy. Powinien być on wyposażony w uchwyt do oprowadzania dziecka w celu jego  asekuracji. Rowery dla starszych dzieci muszą mieć sprawne światła i dzwonek ostrzegawczy.

Hulajnogi

Dla najmłodszych dzieci najlepiej wybrać hulajnogą trzykołową, która się nie wywraca i lepiej nią kierować. Hulajnogi dwukołowe polecane są zazwyczaj dla dzieci od piątego roku życia. Muszą być wyposażone w hamulec. Najlepiej wybrać hulajnogę składaną z regulowaną wysokością kierownicy, dzięki której możemy ją idealnie dopasować do wzrostu dziecka. Hulajnogi posiadają różne rozmiary kół i mają zazwyczaj oznaczone maksymalne obciążenie. Dla starszych dzieci tę granicę stanowi 50 kilogramów. Dobrej jakości hulajnogami są także te metalowe, nieposiadające funkcji składania, jednak wykonane w sposób masywny. Wybór tego rodzaju sprzętu jest także zależny od sposobu jazdy. Hulajnogi wyczynowe są znacznie droższe.

Wrotki i rolki

Wrotki to pomysł na prezent dla starszych dzieci, chociaż dostępne są także do kupienia takie dla maluchów z plastikowymi kółkami. Niezależnie od wieku dziecka wrotki powinny być regulowane i posiadać sprawne zapięcie unieruchamiające nogę oraz hamulec. Wrotki różnią się od rolek sposobem rozmieszczenia kół. Te pierwsze są dwuśladowe – posiadają ich cztery, rolki są jednośladowe – wyposażone są w kółka umieszczone w jednej linii. Rolki to sprzęt sportowy polecany dzieciom odważnym, gdyż utrzymać równowagę podczas pierwszej jazdy nie jest wcale łatwo i nietrudno o nieszczęśliwy wypadek. Przed zakupem warto skonsultować taką decyzję z dzieckiem.

Sprzęt sportowy dla dziecka powinien być bezpieczny dla niego podczas użytkowania i dostosowany do jego możliwości. HanSport to sklep oferujący zakup rowerów, wrotek i innego sprzętu sportowego, przystosowanego dla dzieci w różnym wieku.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz