Materiał Partnera

Sprzęt gastronomiczno-eventowy niezbędny do organizacji imprez i cateringu

Sprzęt gastronomiczno-eventowy niezbędny do organizacji imprez i cateringu

Dawno już odeszliśmy od samodzielnej organizacji jakichkolwiek imprez. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy wolą zdać się na profesjonalnych organizatorów. Mało która firma dysponuje zapleczem, aby zorganizować udaną imprezę, dlatego dużą część niezbędnego wyposażenia się wynajmuje. Jaki jest sprzęt gastronomiczny i eventowy, bez którego nie może się obejść żadne wydarzenie?

Sprzęt gastronomiczny

Profesjonalizacja rynku eventowego przyniosła nam wysyp firm specjalizujących się w tej dziedzinie usług. Część z nich ma  w swojej ofercie pełne wyposażenie gastronomiczno-eventowe. Jaki sprzęt gastronomiczny jest nieodzowny do organizacji udanej imprezy?

Uczestnicy wydarzenia muszą mieć co jeść, na czym jeść i z czego jeść. To oznacza, że z grubsza sprzęt gastronomiczno-eventowy można podzielić na taki, który umożliwia przyrządzenie jedzenia oraz przechowanie go, taki, który pozwala na wygodne ułożenie zarówno posiłku, jak i jego uczestników, oraz taki, który sprawia, że jedzenie przebiega czysto, sprawnie i zgodnie z normami kulturowymi. Do pierwszej grupy zaliczmy wyposażenie bufetów gorącego i zimnego: podgrzewacze, kociołki, podstawki, lampy grzewcze i inne. W drugiej znajdą się stoły, krzesła i ławy, kanapy, fotele, stoliki kawowe itp. Trzecia obejmuje talerze, sztućce, szkło, serwetki, miski, salaterki, cukiernice i inne.

Sprzęt eventowy

Sprzęt eventowy to wyposażenie większego kalibru – obejmuje całą imprezową infrastrukturę, dzięki której wydarzenie w ogóle jest możliwe do przeprowadzenia. Znajdą się tu takie obiekty, jak: namioty (zarówno niewielkie, jak i całe hale namiotowe), krzesła – od najprostszych składanych modeli po wykwintne siedziska dla VIP-ów, stoły i stoliki dostosowane kształtem do potrzeb zarówno pikników, jak i konferencji, wieszaki, dzięki którym okrycia wierzchnie przestają być niewygodnym problemem, barierki ochronne, którymi otacza się wydzielony teren imprezy, a nawet czerwony dywan nadający wydarzeniu odpowiedniej rangi.

Nie sposób zaopatrzyć się w to wszystko samemu na potrzeby jednorazowego wydarzenia. Dlatego firmy organizujące eventy korzystają z wypożyczalni. Wyjątkowo szeroki i barwny asortyment oferuje www.gastro4rent.pl.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz