Materiał Partnera

Sprzedaż nieruchomości krok po kroku

Sprzedaż nieruchomości krok po kroku

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości i planujesz jej sprzedaż, powinieneś najpierw zapoznać się z przebiegiem tego procesu, aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Na pewno zależy Ci na uzyskaniu jak najlepszej ceny ze sprzedaży nieruchomości, dlatego warto skorzystać z usług rzeczoznawców, którzy przeprowadzą profesjonalną wycenę oraz doradzą Ci na każdym etapie procesu. Sprawdź, jak przygotować się do sprzedaży domu, mieszkania lub lokalu usługowego.

Profesjonalne doradztwo

Każdej osobie planującej sprzedaż nieruchomość zależy przede wszystkim na tym, aby proces ten był szybki, opłacalny oraz mało skomplikowany. Jeśli podejmiesz się tego zadania samodzielnie, nie zawsze wszystko może pójść zgodnie z planem, dlatego warto w tej sytuacji zauważ ekspertom w dziedzinie wyceny oraz sprzedaży nieruchomości. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego usługi takie świadczy na przykład kancelaria Invest Mazury, mająca wieloletnie doświadczenie w wycenie inwestycji różnego typu. Do usług, które świadczą takie firmy, należy wycena:

  • lokali mieszkalnych, lokali użytkowych,
  • budynków mieszkalnych, gospodarczych i przemysłowych,
  • gospodarstw rolnych oraz ferm hodowlanych,
  • gruntów, budowli, obiektów komercyjnych, biurowych,
  • nieruchomości rolnych i leśnych,
  • spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu,
  • nakładów na nieruchomości,
  • nieruchomości w trakcie budowy,
  • przedsiębiorstw oraz wartości praw niemajątkowych przedsiębiorstw np. znaków towarowych,
  • maszyn i urządzeń na trwale związanych z gruntem.

Wycena i przygotowanie do sprzedaży nieruchomości

Proces wyceny nieruchomości zaczyna się od kompleksowej analizy w oparciu o dane transakcyjne oraz raport sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Po ustaleniu wartości nieruchomości niezbędne jest przygotowanie jej do sprzedaży, czyli szereg działań, które może wykonać dla nas przedstawiciel firmy, na której usługi się zdecydujemy.

Pierwszym krokiem będzie skompletowanie dokumentów potrzebnych do zawarcia transakcji z klientem. Już na tym etapie mogłyby się pojawić trudności, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Następnie nieruchomość należy odpowiednio przygotować wizualnie na wizytę potencjalnych klientów. W tym celu wykonuje się profesjonalną sesję zdjęciową, mająca za zadanie podkreślić walory estetyczne i przyciągnąć przyszłych nabywców. Zdjęcia takie umieszczane są następnie w ogłoszeniach na stronach internetowych, skąd najszybciej trafią do klientów planujących zakup.

Finalizacja sprzedaży

Choć to my znamy dom lub mieszkanie najlepiej, prezentację mieszkania warto pozostawić profesjonalistom. Osoby takie dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale wiedza, jakie pytania ze strony klientów pojawiają się najczęściej i potrafią przygotować się na rozmowę kompleksowo. Dzięki temu zyskasz pewność, że inwestycja zostanie odpowiednio zaprezentowana potencjalnym Klientom.

Również na etapie sprzedaży nieruchomości wsparcie doradcy, który ma doświadczenie w tego typu transakcjach może okazać się przydatne, warto więc na spotkanie z notariuszem pojechać razem ze specjalistą.

Dzięki pomocy doświadczonych rzeczoznawców majątkowych sprzedaż mieszkania przebiegnie szybko i z oczekiwanym efektem.

Opracowanie:
Ostróda, Wyspiańskiego 2 lok. 110
tel. 693 328 575
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz