Materiał Partnera

Sprzątanie bez chemii z parownicą i odkurzaczem parowym Karcher

Sprzątanie bez chemii z parownicą i odkurzaczem parowym Karcher

Sprzątanie od dawna kojarzy nam się z detergentami, które trudno uznać za przyjazne dla środowiska, a czasem i zdrowia. Utrzymanie czystości w domu to podstawa. Jak to jednak zrobić i nie korzystać przy tym z dziesiątek niebezpiecznych detergentów, które przyprawiają nas o ból głowy. Poza zaopatrzeniem się w przyjazne środowisku środki można też zainwestować w sprzęt.

Czystość jak kropla wody

Przyjazne dla środowiska środki coraz bardziej wypierają znane nam dotychczas preparaty. To bardzo dobrze, że jesteśmy je w stanie kupić już w supermarketach. Nie musimy też samodzielnie zabierać się za ich preparowanie w kuchni z wykorzystaniem śmierdzącego octu. Ale czasem zastanawiamy się, czy nie warto pójść jeszcze o krok dalej.

Sprzątanie z odkurzaczem parowym Karcher z wykorzystaniem wody jeszcze nigdy nie wyglądało tak przyjemnie. Podobnie jest z parownicą Karcher, którą oferują specjaliści z AAT Renkar, to gotowe w 30 sekund narzędzie, które jednocześnie zabija drobnoustroje, działa odkażająco oraz czyści. I to wszystko z wykorzystaniem minimalnej ilości wody i bardzo proekologicznie.

Modeli jest kilka i można je wykorzystywać np. przy myciu łazienki lub kuchni. Bez problemu czyszczą powierzchnie takie jak blaty, okapy, piekarniki, podłogi, kabiny prysznicowe, armatura, czy nawet sedes. Niszczą niebezpieczne dla zdrowia mikroelementy, które gromadzą się na brudnych powierzchniach. Jedne lepiej pracują na małych inne na większych, są i takie, które dzięki wmontowanemu systemowi filtracji pozbawiają wodę kamienia przed jej wykorzystaniem. Wśród parownic można wymienić specjalistyczne i te elastyczne, które korzystają z takich systemów mocowania, jak Easy Fix.

Sprzęt, który pomaga zachować czystość

Odkurzacz parowy to narzędzie uniwersalne, ale przeznaczone bardziej dla dużych i płaskich powierzchni. Z jego wykorzystaniem można czyścić tapicerkę, okna czy podłogę. Jego działanie polega na pierwszym nanoszeniu warstwy pary wodnej i odsysaniu jej wraz z brudem do zbiornika. Odkurzacz parowy, poza funkcjami pary, może także odkurzać zarówno na sucho, jak i na mokro. Jest także w stanie zassać rozlany płyn do objętości 0,5 litra. Dzięki dobrze dobranemu systemowi filtracji pozwala zwalczać zarodniki grzybów i roztocza, a także zbierać pyłki.

Czystość w domu oraz eliminacja zagrożeń w postaci drobnoustrojów są ważnym czynnikiem zdrowia domowników. Czasem chęć zaprzestania stosowania detergentów może jej zaszkodzić. Z drugiej strony są przecież sprzęty i środki, które doskonale je zastępują.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz