Materiał Partnera

Sprawne przenoszenie firm – na czym one polegają?

Sprawne przenoszenie firm – na czym one polegają?

Zmiana miejsca siedziby firmy zawsze wiąże się ze złożonym procesem przeprowadzki. Istotne jest dokładne zaplanowanie wszystkich etapów działań tak, aby nie doprowadzić do zjawiska wstrzymania prac biur, czy do tak zwanego zastoju produkcyjnego. Nawet jeden dzień może bowiem wpłynąć negatywnie na finanse przedsiębiorstwa i stworzenie wielu zaległości biznesowych. Ważna jest, zatem odpowiednia logistyka transportowa, którą oferują najlepsze firmy zajmujące się przeprowadzkami.

Precyzyjny harmonogram prac

Współpraca z dobrą firmą zajmującą się przeprowadzkami, nie polega tylko i wyłącznie na wynoszeniu, transportowaniu oraz wnoszeniu całego wyposażenia budynku danej placówki. Istotne jest także ustalenie metodologii prac, której częścią jest precyzyjny harmonogram. Dzisiaj najlepsze podmioty usług przeprowadzkowych, są w stanie swoje zlecenia realizować nawet w nocy, weekendy, czy dni ustawowo wolne od pracy. Dzięki temu firmy, mogą wyeliminować wspomniane zjawisko dezorganizacji funkcjonowania całej organizacji. Pomocne jest w tym również etapowe podejście do przeprowadzek. Polega ono na przenoszeniu częściowym poszczególnych działów tak, aby wstrzymanie prac nastąpiło tylko w danych sektorach firmy, a nie na wszystkich jej polach. Precyzyjny harmonogram pracy to zatem także, odpowiednio szybkie pakowanie danego wyposażenia, czy wdrożony sprawny system znakowania. To on dzisiaj pozwala na skrócenie czasu przeprowadzki firm nawet o połowę!

Pojemne pojazdy transportowe

Przy przeprowadzkach przedsiębiorstw, bardzo ważne jest to, aby firma, z którą współpracujemy, posiadała nowoczesną i specjalistyczną flotę 7 pojazdów które sprostają każdemu zadaniu , wyróżniających się dużą pojemnością – np. 22 metrów sześciennych i licznymi miejscami do mocowania ładunku  To zapewni szybszy przebieg wszystkich prac, co szczególnie jest ważne przy zmianie siedziby placówki z jednego miasta do drugiego, a nawet z Polski do innego kraju Unii Europejskiej. Wtedy ważne jest to, aby podejmować kooperację z doświadczonymi przewoźnikami o odpowiednich uprawnieniach, a także wielu pojazdach transportowych. Tym między innymi charakteryzuje się firma z Wrocławia MarMAD Przeprowadzki, która jest w stanie bezpiecznie przewozić/przenosić, ciężkie, delikatne, drogie urządzenia, sprzęt muzyczny , IT  jak; pianina, szafy serwerowe, sejfy, czy też urządzenia medyczne oraz laboratoryjne.

Bezpieczeństwo transportowanego mienia

Sprawne przeprowadzki firm, powinny równać się również wysokim poziomem bezpieczeństwa. Dzisiaj przy przenoszeniu wyposażenia biurowego itp. jest zatem ważne zastosowanie sprzętów, które pozwolą na odpowiednie zabezpieczenie mienia przed uszkodzeniem, a przy tym nie spowodują spowolnienia logistyki prac. Ważne jest zatem wykorzystywanie: wózków towarowych, platform do transportu mebli, nowoczesnych wózków masztowych, belek zabezpieczeniowych, wózków paletowych, folii stretch, folii bąbelkowych, czy też różnego rodzaju pianek oraz gąbek.

Opracowanie:
Wrocław, Głubczycka 4b lok. 3
tel. 508 287 106
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz