Sprawdzone zabiegi na wzmocnienie i przeciwdziałanie wypadaniu włosów

Sprawdzone zabiegi na wzmocnienie i przeciwdziałanie wypadaniu włosów

Twoim problemem są wypadające w nadmiarze włosy? Dlatego szukasz sposobów na ich wzmocnienie? Skorzystaj z profesjonalnych zabiegów fryzjerskich i dermatologicznych, dzięki którym wreszcie przestaniesz tracić włosy.

Wiele profesjonalnych salonów fryzjerskich wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Ich oferta nie ogranicza się wyłącznie do strzyżenia, modelowania czy koloryzacji. W ramach świadczonych usług wykonywane są specjalistyczne zabiegi pozwalające uporać się z problemem nadmiernie wypadających włosów.

  • Terapia laserowa

Wykorzystanie właściwości niskoenergetycznego lasera biostymulującego działa korzystnie na mieszki włosowe. Emitując światło o długości fali wynoszącej 640 nm pobudza on cebulki włosowe oraz komórki mieszków włosowych. Stymuluje ponadto krążenie krwi w skórze i zwiększa wchłanianie substancji odżywczych do macierzy włosa. To wszystko sprawia, że terapia laserowa pozwala uporać się z problemem wypadających włosów, prowadząc do ich wzmocnienia. 

  • Zabieg z wykorzystaniem nawilżacza ultradźwiękowego

Zadaniem nawilżacza jest emitowanie mgiełki wodnej, która powstaje na skutek działania ultradźwięków. Mgiełka posiada zdolność głębokiego penetrowania struktury włosa, wspomagając tym samym absorpcję zastosowanych podczas zabiegu substancji zawartych w kosmetykach regenerujących i wzmacniających.

To zabieg, którego celem jest zregenerowanie zniszczonych i osłabionych włosów. Trwa zaledwie 15 minut, a daje zadowalające rezultaty. Włosy są znacznie lepiej odżywione, w efekcie czego dochodzi do redukcji złamanych kosmyków nawet o 70%. 

Zabieg polega na zaaplikowaniu specjalnych preparatów na bazie keratyny – białka odpowiadającego za budowę włosów. Aktywne składniki rekompensują utratę naturalnego budulca między łuskami, wpływając na ich spoistość. 

  • Zabieg oxybrazji

Zabieg polecany jest głównie osobom zmagającym się ze słabymi i skłonnymi do łamliwości włosami. Przeciwdziała ich wypadaniu oraz pomaga zwalczyć łupież czy łojotok. 

W trakcie zabiegu dochodzi do usunięcia zrogowaciałych komórek naskórka, dzięki czemu skóra jest gotowa do przyjęcia substancji aktywnych. Następnie, wykorzystując strumień pod wysokim ciśnieniem, aplikowane są ampułki wzmacniające i regenerujące. Wysokie ciśnienie sprawia, że cenne substancje dostają się w głębokie struktury skóry. 

  • Mezoterapia bezigłowa

Jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny, dlatego może być przeprowadzony w salonach fryzjerskich. Polega na wtłoczeniu specjalnie przygotowanego koktajlu odżywczego w skórę głowy. Dzięki temu dochodzi do wzmocnienia włosów i stymulowania mieszków włosowych do produkcji nowych włosów.

Chociaż wszystkie zabiegi mogą przynieść wyraźną poprawę już po pierwszym seansie, by całkowicie zwalczyć problem wypadających włosów, należy poddawać się im regularnie. Systematyczność się opłaca – będzie skutkować zdrowo wyglądającą czupryną. 

Opracowanie:
Mateusz
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz