Materiał Partnera

Sprawdzone sposoby na szczupłą sylwetkę

Sprawdzone sposoby na szczupłą sylwetkę

Niemal każda kobieta chciałaby móc poszczycić się szczupłą sylwetką. Płaski brzuch i zgrabne uda to marzenie wielu z nas. Jednak mimo ciągłych diet i wielu wyrzeczeń, często efektów nie widać, a my szybko ulegamy rozczarowaniom i zniechęceniu. Jaki jest zatem sposób, aby osiągnąć upragnioną sylwetkę, bez poczucia ciągłego poświęcenia i wielu godzin spędzonych na siłowni? Przygotowaliśmy dla Was praktyczne wskazówki. Przeczytajcie sami.

Zdrowa dieta to zdrowe nawyki żywieniowe

Pierwszym krokiem do zmiany sylwetki powinna stać się nasza dieta. I nie chodzi tutaj o stosowanie kolejnej diety cud, która w dwa tygodnie pomoże Ci zrzucić 5 kg, a raczej o stałą i racjonalną zmianę nawyków żywieniowych. Tylko takie rozwiązanie pozwoli osiągnąć permanentne zmiany bez efektu jojo i bez stałego poczucia wyrzeczenia. Dlatego stopniowo zacznij wprowadzać małe zdrowe nawyki do codziennego jadłospisu. Pamiętaj jednak, aby nie działać pochopnie i nie narzucać na siebie zbyt wiele, bo możesz się łatwo zniechęcić!

Naszym klientkom zawsze doradzamy, aby zmiany wprowadzać stopniowo, bezinwazyjnie. Jeśli narzucimy sobie zbyt wiele, tracimy całą przyjemność, a zdrowa dieta i zdrowy styl życia ma być przede wszystkim przyjemnością! Dlatego z naszego doświadczenia małe kroczki w dłuższej perspektywie sprawdzają się najlepiej.” - mówi specjalistka z firmy Studio Figura w Krakowie, która oferuje usługi z zakresu modelowania sylwetki.

Kilka dobrych nawyków na sam początek:

  • eliminuj słodycze z codziennej diety

  • zamień gazowane, słodkie napoje na ziołowe napary

  • dodaj warzywo lub owoc do każdego posiłku

  • pij minimum 2 litry czystej wody codziennie

  • zamiast cukru posłódź herbatę miodem, lub innym zdrowym zamiennikiem

  • staraj się jeść regularnie i nie podjadać między posiłkami

Codzienna aktywność to nie tylko trening na siłowni

Obok diety, niezawodnym sposobem na modelowanie sylwetki jest codzienna aktywność fizyczna. I nie chodzi tutaj wyłącznie o intensywne treningi na siłowni! Często aktywność fizyczna kojarzy nam się właśnie z morderczym wysiłkiem oraz litrami wylanego potu. Jednak nie w tym rzecz. Sport ma być dla Ciebie formą relaksu, która poprawia samopoczucie i dodatkowo pomaga wyszczuplić sylwetkę. Znajdź takie zajęcie, dzięki któremu będzie to możliwe. Co powiesz na bieganie z przyjaciółką, ćwiczenia w domu, lub nauka tańca, którego zawsze chciałaś spróbować? Opcji jest bardzo wiele, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Dodatkowo wykorzystuj możliwości, które masz na co dzień. W słoneczny dzień wysiądź przystanek wcześniej i zrób sobie spacer do domu lub zamiast jazdy autem wybierz rower. Wiesz o tym, że chodzenie po schodach to doskonały sposób na zgrabne uda i pośladki? Takie małe rzeczy, ale realizowane konsekwentnie przyniosą doskonałe rezultaty, a przy tym będą przyjemnością.

Poznaj niezwykłą moc zabiegów w gabinecie kosmetycznym

W dobrze wyposażonych gabinetach Wellness możecie znaleźć ogromną ilość zabiegów, które pozwolą Ci się zrelaksować i równocześnie zapewnią szczupłą sylwetkę. Kiedy ostatni raz zrobiłaś coś tylko dla siebie? Rzadko kobiety stawiają na pierwszym miejscu swoje potrzeby, bo zawsze mąż czy dzieci są ważniejsi. Jednak zapominają że tylko, gdy same są w doskonałym nastroju, mogą dzielić się nim z innymi. Najnowsza technologia pozwala na to, by modelować sylwetkę i równocześnie się odprężać. Roll Shaper, Platforma Wibracyjna, Rower poziomy, Swan Shaper i Vacu Shaper to wspaniałe przyrządy, które potrafią zdziałać cuda. Od redukcji cellulitu, przez usuwania toksyn, a na uwalnianiu endorfin kończąc. Brzmi wspaniale, prawda? Jeśli do tej pory ich nie używałaś, koniecznie sprawdź, gdzie w Twojej okolicy można wykonać te zabiegi. Efekt szczupłej sylwetki gwarantowany, a do tego doskonały nastrój w prezencie. Nie bój się pozwolić sobie na odrobinę luksusu.

Reasumując, aby osiągnąć zgrabną sylwetkę, porzuć szybkie i inwazyjne diety cud, a skoncentruj się raczej na całościowej zmianie codziennych nawyków. Zrezygnuj z niezdrowych przekąsek i słodzonych napojów gazowanych, a częściej wybieraj wodę lub napary ziołowe. Jeśli masz możliwość, jedź do pracy rowerem, a zamiast na ciastko, umów się z przyjaciółką na długi spacer. Dodatkowo, nie bój się zrobić czego tylko dla siebie. Sprawdź efekty działania nowoczesnych urządzeń w gabinetach Wellness i połącz modelowanie sylwetki z przyjemnością. Ważne, aby do wszystkich tych kwestii podchodzić ze zdrowym rozsądkiem i pozwolić sobie na czerpanie radości z całej drogi do osiągnięcia wymarzonej, szczupłej sylwetki. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz