Artykuł sponsorowany

Sposoby wykorzystania drążków drewnianych

Sposoby wykorzystania drążków drewnianych

Drążki drewniane są materiałem uniwersalnym. Można je wykorzystać na wiele sposobów. Spotkasz je zarówno w życiu codziennym, jak i wielu branżach i gałęziach przemysłu. Stanowią element mebli, ozdób oraz większych konstrukcji. Zastosowanie drążków drewnianych można wymieniać bez końca. O tym, w jaki sposób można je wykorzystać, dowiesz się z poniższego artykułu. 

Drążki drewniane w życiu codziennym

Na co dzień drążki drewniane można spotkać, na przykład jako elementy mebli. Stosuje się je do produkcji karniszy, kijków do szczotek i mopów czy też drążków na ubrania do szaf. Na ogół można się na nie natknąć wszędzie tam, gdzie znajdują się drewniane elementy. Szerokie zastosowanie wiąże się z kilkoma zaletami, jakie mają drążki drewniane. Wśród najważniejszych znajdują się:

  • wytrzymałość, 
  • uniwersalność, 
  • niska cena, 
  • estetyczny wygląd. 

Kupując drążki drewniane, można wybrać różne modele i wielkości. Produkt ten jest przygotowywany w surowym stanie, który można samodzielnie zaimpregnować lub pomalować według własnego uznania. Są też dostępne w formie gotowych do użycia kijów. To, na jaki się zdecydujesz, zależy od Twoich własnych potrzeb. Warto jednak wybierać wyroby producentów, takich jak Jawor Polska, których towary charakteryzują się wytrzymałością. Tę cechę nadaje się drążkom właśnie podczas impregnacji drewna, która je wzmacnia i zapewnia estetyczny wygląd oraz gładkość. 

Zastosowanie drążków drewnianych w przemyśle 

Jak już wspomniano, drążki drewniane znajdują zastosowanie także w wielu gałęziach przemysłu. Odpowiednio przetworzone drewno może być pomocne w następujących obszarach:

  • przemysł tartarczny, 
  • drewniane konstrukcje, 
  • przemysł meblowy, 
  • rzemiosło drewniane. 

Do produkcji drążków używa się różnego rodzaju drewna. Ze względu na dużą wytrzymałość i wysoką jakość, najczęściej stosowane jest drewno bukowe i sosnowe. Aby drążki charakteryzowały się trwałością, drewno należy poddać procesowi suszenia. Taki sposób obróbki jest doskonały dla uzyskania twardych oraz wytrzymałych drążków. 

Drewno bukowe jest nie tylko łatwe w obróbce, ale także elastyczne, co pozwala na poddawanie go dużym obciążeniom. Ponadto, jest odporne na odrapania i odgniecenia. Drewno sosnowe natomiast jest bardziej sprężyste. Mimo iż jest ono tańsze niż bukowe, obróbka tego rodzaju materiału wymaga podniesienia ceny produkowanych z niego drążków. 

Wiele firm oferuje wykonanie kijów na wymiar. Można je przycinać oraz nadawać określoną średnicę według uznania klienta. Dlatego też drążki drewniane sprawdzają się w tak wielu dziedzinach życia. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz