Materiał Partnera

Sposoby pozbycia się ścieków z domu

Sposoby pozbycia się ścieków z domu

Wywóz nieczystości jest jednym ze sposobów na regularne pozbywanie się ścieków z domów, zakładów przemysłowych czy też gospodarstw rolnych. Jeżeli nie ma możliwości podłączenia kanalizacji miejskiej to najczęściej jedynym rozwiązaniem jest szambo lub przydomowa oczyszczalnia. W dwóch ostatnich przypadkach podstawą jest regularny wywóz nieczystości z posesji.

Co obejmują usługi asenizacyjne?

Pojęcie asenizacja oznacza dokładnie wywóz nieczystości, które pochodzą z przydomowych szamb, przydomowych oczyszczalni ścieków, gospodarstw rolnych oraz zakładów produkcyjnych.

W ramach usług asenizacyjnych realizowany jest wywóz nieczystości, czyli ścieków komunalnych i przemysłowych, które pochodzą ze zbiorników odpływowych oraz bezodpływowych. Firmy wykonujące usługi asenizacyjne najczęściej mają podpisane umowy z większymi oczyszczalniami ścieków. Mogą też dysponować własnymi obiektami tego typu. Warto pamiętać, że firma realizująca wywóz nieczystości powinna posiadać odpowiednie zezwolenie na prowadzenie tego typu usługi. W zakres usług asenizacyjnych wchodzi również utylizacja odpadów płynnych czyli osadów, które pochodzą z przydomowych oczyszczalni ścieków. Do realizacji tego zadania wykorzystywany jest sprzęt analogiczny jak w przypadku wywozu ścieków. Niemniej jednak w myśl obowiązujących przepisów tego typu osady są traktowane jako odpady. To sprawia, że ich utylizacja podlega zupełnie innym przepisom.

Jak wygląda sprzęt do asenizacji?

Aby móc realizować usługi asenizacyjne firma musi dysponować specjalistycznym sprzętem. Wynika to ze specyfiki transportowanych nieczystości. Ścieki kojarzą nam się jedynie z nieprzyjemnym zapachem. Tak naprawdę to jednak ogromne stężenie toksyn. Dlatego też przy opróżnianiu zbiorników oraz wywozie odebranych zanieczyszczeń należy przestrzegać rygorystycznych norm bezpieczeństwa. Dlatego też do wywozu nieczystości wykorzystywane są specjalne pojazdy asenizacyjne. Dzięki nim można szybko i przede wszystkim bezpiecznie pozbyć się nieczystości. Zastosowanie pojazdów asenizacyjnych minimalizuje ryzyko zanieczyszczenia środowiska.

Sprzęt do asenizacji to przede wszystkim samochody wyposażone w beczki asenizacyjne o różnej pojemności oraz ciągniki z cysternami. Ponadto pojazdy wyposażone są w węże oraz mechanizm pompujący. Zastosowanie węża daje możliwość opróżnienia trudno dostępnych szamb. Wąż jest wprowadzany do zbiornika, a następnie nieczystości są pompowane do beczki znajdującej się na pojeździe. Po napełnieniu beczka jest szczelnie zamykana. Samochód asenizacyjny wywozi nieczystości do miejsca neutralizacji ścieków.

Cykliczny wywóz nieczystości z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu daje gwarancję sprawnego funkcjonowania kanalizacji, a jednocześnie wspiera ochronę środowiska naturalnego. Szukając firmy, która świadczy kompleksowe usługi asenizacyjne warto skorzystać z oferty przedsiębiorstwa Asenizacja prowadzonego przez Jerzego Wąsika. Firma świadczy swoje usługi w obrębie województwa lubelskiego. Realizuje zlecenia zarówno od osób prywatnych jak i firm.

Opracowanie:
Lublin, Szelburg-Zarembiny 12-14 lok. 3
tel. 600 111 944
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz