Materiał Partnera

Sposoby na tanie noclegi w Kołobrzegu

Sposoby na tanie noclegi w Kołobrzegu

Wakacyjny wyjazd nad Bałtyk nie należy do najtańszych. Wynika to głównie z tego, że właściciele pensjonatów oraz ośrodków wypoczynkowych oferują pokoje do wynajęcia w bardzo wysokich cenach. Czy jednak za wypoczynek w Kołobrzegu trzeba zawsze zapłacić majątek? Okazuje się, że nie. Poniżej podpowiadamy, jak znaleźć tani oraz komfortowy nocleg w tym popularnym kurorcie.

Dokładne poszukiwania

Poszukiwania noclegu w Kołobrzegu najlepiej zacząć od Internetu. Można tam znaleźć pokoje w naprawdę różnych cenach, a także porównywać stawki oferowane przez właścicieli oraz standard kwater. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z wyszukiwarek dedykowanych branży turystycznej – może się okazać, że cena za pokój jest tam o wiele bardziej przystępna.

Niekiedy można poprosić o pomoc rodzinę i przyjaciół. Jeżeli zdarzyło im się nocować w Kołobrzegu, być może znają oni miejsca, gdzie można spędzić kilka dni, nie wydając przy tym fortuny.

Rezerwacja pokoju wcześniej

O wakacjach i rezerwacji pokoju warto pomyśleć już tuż po Nowym Roku – najlepiej w styczniu lub lutym. Istnieje wtedy większa szansa na to, że nocleg w Kołobrzegu będzie kosztował o wiele mniej. Szukanie pokoju w miesiącach wakacyjnych lub przed długim weekendem nie jest dobrym pomysłem. Właśnie wtedy stawki są najwyższe.

Lepiej także nie liczyć na szczęście i nie szukać noclegu już po przyjeździe do Kołobrzegu. Właściciele kwater widząc, że wczasowicz pilnie poszukuje miejsca, gdzie mógłby spędzić noc, mogą zawyżać ceny.

Różne warianty miejsc noclegowych

W Kołobrzegu cena za noc jest najwyższa w dużych hotelach. Stawki mogą być tam nawet kilkakrotnie wyższe niż w przypadku mniejszych obiektów. Dodatkowo standard takich obiektów często pozostawia wiele do życzenia. Tym, którzy wolą ekonomiczniejsze rozwiązania i nie boją się nieco spartańskich warunków, można polecić hostele. Jednak opcja ta jest raczej skierowana do osób młodych, w szczególności do studentów.

Innym sposobem na tani nocleg w Kołobrzegu są pola namiotowe. Nowoczesne ośrodki oferują dobre warunki i to w korzystnej cenie. Może to być także świetna przygoda, zwłaszcza wtedy, kiedy w wyjeździe wakacyjnym uczestniczą dzieci. Mimo tego trzeba pamiętać, że jest to propozycja tylko na wakacyjne, ciepłe miesiące.

Nocleg poza centrum miasta

Nocleg w cichych, nastrojowych dzielnicach Kołobrzegu to starzał w dziesiątkę. Ceny w takich obiektach są zdecydowanie przyjaźniejsze dla kieszeni. Do tego nie idzie to w parze z niższym standardem.

„Pensjonaty usytuowane poza centrum Kołobrzegu cieszą się coraz większym powodzeniem. Odpowiada za to atrakcyjna cena za nocleg, ale także wspaniała okolica – spokojna i zielona” – mówi specjalista z Willi Amber.

Ośrodki takie są często położone w pobliżu największej atrakcji Kołobrzegu, czyli morza i plaży.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz