Materiał Partnera

Sposób na biały uśmiech!

Sposób na biały uśmiech!

W obecnych czasach zwracamy ogromną uwagę na zadbane zęby i biały uśmiech. Osoby, które mogą pochwalić się ładnym uzębieniem są pewniejsze siebie i lepiej wypadają w trakcie rozmów kwalifikacyjnych. Pamiętajmy jednak, że lśniący uśmiech to nie tylko kwestia estetyczna, ale także zdrowotna. Jak dbać o higienę jamy ustnej, żeby cieszyć się nie tylko białymi, ale także mocnymi zębami? Podpowiadamy!

Naturalny kolor zębów może mieć różne odcienie bieli – jednak wszelkie żółtawe tony nie są mile widziane. Co wpływa na barwę naszego uzębienia? Jak możemy skutecznie rozjaśnić uśmiech? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Co wpływa na kolor zębów?

Odcień zębów to w pewnym stopniu kwestia genetyki, jednak nasze codzienne wybory, wiek oraz higiena jamy ustnej, także mają znaczący wpływ na barwę naszego uśmiechu. Jeżeli jesteśmy niezadowoleni z koloru szkliwa, powinniśmy zwrócić uwagę na dietę – czarna herbata, kawa, czerwone wino czy palenie papierosów odbijają się na wyglądzie szkliwa. Zatroszczmy się także o staranne szczotkowanie zębów, używajmy płynów do płukania jamy ustnej i stosujmy nić dentystyczną. Jeżeli mimo naszych starań, zęby wciąż mają nieestetyczny odcień, warto udać się do gabinetu dentystycznego.

Wybielanie zębów u dentysty

Choć na rynku znajdziemy wiele preparatów do wybielania zębów, to zawsze lepiej postawić na gabinet stomatologiczny. Dlaczego? Ponieważ tylko u lekarza możemy w bezpieczny sposób rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów! Ponadto zyskujemy pewność, że szkliwo nie zostanie uszkodzone. Często wystarczy tylko starannie oczyścić zęby z kamienia, aby stały się one znacznie jaśniejsze. Kamień nazębny może zostać usunięty mechanicznie, za pomocą ultradźwięków lub podczas zabiegu piaskowania. Jeżeli efekt nie jest wystarczający, można skorzystać z profesjonalnego wybielania zębów. Pamiętajmy jednak, że zawsze warto zgłosić się do sprawdzonego gabinetu, który cieszy się renomą i zaufaniem pacjentów jak gabinet stomatologiczny Apex Natalia Samcik w Warszawie, w którym można skorzystać także z bogatej oferty innych zabiegów, od leczenia kanałowego po ortodoncję i protetykę.

Białe zęby pomagają w życiu – sprawiają, że chętniej się uśmiechamy, a co za tym idzie – jesteśmy bardziej otwarci, atrakcyjni i pewniejsi siebie. W drodze do mocnych, jasnych zębów najważniejsza jest ich codzienna pielęgnacja oraz dieta. Jeżeli jednak zależy nam na intensywnym rozjaśnieniu uśmiechu i chcemy znacząco wybielić zęby, powinniśmy postawić na najlepszy gabinet stomatologiczny w naszej okolicy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz