Artykuł sponsorowany

Sposób montażu sufitów napinanych

Sposób montażu sufitów napinanych
Sufity napinane stanowią pewnego rodzaju alternatywę dla sufitów podwieszanych. Dają one duże możliwości kształtowania zarówno przestrzeni, ale też układu oświetlenia w pomieszczeniu. Wykorzystywane są zarówno w budownictwie mieszkalnym, ale także w obiektach hotelowych oraz salach kongresowych i widowiskowych, przede wszystkim ze względu na ich własności estetyczne. Ze względu na swoją plastyczność są bardzo cenione przez projektantów.

Zebranie wymiarów pomieszczenia oraz przygotowanie projektu

Pierwszy etap prac nad montażem wymaga stworzenia szczegółowego rzutu pomieszczenia, z uwzględnieniem jego wymiarów oraz krzywizn, ponieważ rzadko kiedy ściany są wobec siebie równoległe. Przeniesienie wymiarów do programu graficznego oraz zwektoryzowanie pozwala na to, aby opracować projekt sufitu oraz dokładny sposób wycięcia materiału, podkreślają projektanci z firmy Agi s. c. Poczobut i Syn. Poszczególne jego fragmenty są obszywane gumowymi zaczepami oraz harpunami, które wykorzystywane są podczas montażu. 

Jako przykładowy materiał wykorzystywany przez firmę Barissol można wymienić innowacyjną folię polimerową. Charakteryzuje się ona dużą podatnością na kształtowanie z niej różnych form, także przestrzennych. Materiał ten jest ceniony ze względu na swoją ognioodporność, ale także nietoksyczność.

Wykonanie aluminiowych stelaży

Prace montażowe wspierane są instalacją z aluminiowych listew, która stanowi pewnego rodzaju ochronny stelaż. Należy rozpiąć go mniej więcej po obwodzie danego pomieszczenia. Fragmenty materiału, z którego ma być wykonany sufit, muszą zostać osadzone na specjalnych klamrach, które montuje się w narożnikach pomieszczeń.

Napinanie sufitu poprzez zwiększenie temperatury

Kiedy wstępna konstrukcja jest już gotowa, można rozpocząć ogrzewanie pomieszczenia za pomocą nagrzewnicy gazowej. Temperatura wpływa na to, że materiał zwiększa swoją objętość, co pozwala na to, aby wpiąć go w aluminiowy stelaż. Po zakończeniu prac związanych z montażem sufitu napinanego, należy uzupełnić pustą przestrzeń pomiędzy stropem oraz sufitem za pomocą plastikowych listw maskujących. Sufity napinane nie wymagają skomplikowanej konserwacji oraz malowania. Aby zachować odpowiedni wygląd, wystarczy regularnie go odkurzać lub ew. ostrożnie umyć za pomocą wody. Dzięki temu, że sufity tego rodzaju są łatwe demontażu, w razie potrzeby można często poddawać je serwisowaniu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz