Artykuł sponsorowany

Sporządzanie aktów poświadczenia dziedziczenia z Kancelarią notarialną Sp. p. Małgorzaty Klukowskiej i Magdaleny Głowińskiej-Zawadzkiej

Sporządzanie aktów poświadczenia dziedziczenia z Kancelarią notarialną Sp. p. Małgorzaty Klukowskiej i Magdaleny Głowińskiej-Zawadzkiej

Akt poświadczenia dziedziczenia to rodzaj dokumentu tworzonego przez notariusza takiego jak pracownicy Kancelarii notarialnej Sp. p. Małgorzaty Klukowskiej i Magdaleny Głowińskiej-Zawadzkiej. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tego rodzaju usług głównie ze względu na ułatwienie spraw związanych z przekazaniem spadku oraz obniżenie kosztów dotyczących tych kwestii. Więcej na ten temat piszemy w poniższym artykule. Zapraszamy.

Akt poświadczenia dziedziczenia – czym jest?

Akt poświadczenia dziedziczenia stanowi tworzony przez notariusza dokument mający za zadanie wskazać spadkobierców danego spadkodawcy, a także poinformować ich o udziałach przysługujących im w spadku. Nie zapominajmy tutaj także o wskazaniu osób, których dotyczą poczynione wcześniej przez zmarłą osobę zapisy windykacyjne. Trzeba tu jednak zaznaczyć, iż akt poświadczenia dziedziczenia nie może zostać zastosowany w sytuacji, gdy stworzono jednocześnie testament szczególny.

Mowa tu między innymi o testamencie wypowiedzianym słownie w obecności przynajmniej trzech osób w okolicznościach, którym towarzyszyła obawa przed nagłą śmiercią. Ponadto, warunkiem powstania aktu poświadczenia dziedziczenia jest wyrażenie na to zgody przez wszystkie, zainteresowane osoby.

Procedury dotyczące sporządzania aktu poświadczenia dziedziczenia

Kancelaria notarialna Sp. p. Małgorzaty Klukowskiej i Magdaleny Głowińskiej-Zawadzkiej mieści się w Jeleniej Górze, działając na rynku już od 2006 roku. Pracownicy tej firmy oferują fachową pomoc m.in. w sporządzaniu aktów poświadczenia dziedziczenia popartą dużą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem.

Jeżeli natomiast chodzi o procedury dotyczące sporządzania aktów poświadczenia dziedziczenia, to należy tu wymienić przede wszystkim konieczność spisania protokołu dziedziczenia w obecności osób zainteresowanych. Grono to składa się ze spadkobierców ustawowych lub testamentowych. Na ogół rzecz dotyczy więc małżonka osoby zmarłej, zstępnych, wstępnych, a także jej rodzeństwa lub przyjaciół.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz