Materiał Partnera

Spływy kajakowe najpiękniejszymi rzekami północnej Polski

Spływy kajakowe najpiękniejszymi rzekami północnej Polski

Świetna przygoda, jaką niewątpliwie jest wzięcie udziału w spływie kajakowym, to bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Organizację należy jednak powierzyć specjalistom, którzy wytyczą najlepszą trasę oraz zagwarantują nam wysokiej klasy sprzęt. W taki właśnie sposób działa nieprzerwanie od wielu lat firma As-Tour. Jej bazy zlokalizowane są w trzech urokliwych miejscach. Gdzie dokładnie i co konkretnie może nam zapewnić As-Tour w kontekście turystyki kajakowej?

Doskonałe miejsce

Turystyka wodna to bardzo popularny sposób spędzania czasu. Spływy kajakowe nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak najchętniej wybierane są te organizowane w malowniczych okolicach. Północ Polski to doskonały region do pływania kajakiem, z czego doskonale zdaje sobie sprawę firma As-Tour. Jej siedziba mieści się nad rzeką Krutynią, która jest jednym z najpopularniejszych szlaków na kajakowej mapie Polski. Jest on stosunkowo łatwy, dlatego w spływie mogą wziąć udział nawet początkujący. Dzięki firmie As-Tour można poznać urokliwe okolice i zachwycić się pięknem północnej części kraju. Świetną bazą wypadową jest też Maćkowa Ruda, która znajduje się u wybrzeży Rospudy. Ma nieco ponad sto kilometrów i jest niezwykle ciekawym kierunkiem dla kajakarzy. As-Tour oferuje przepłynięcie szlaku, którego długość wynosi 68 kilometrów i trwa kilka dni, co oznacza konieczność biwakowania. Znajdujące się w dorzeczu Brdy i Wdy Bory Tucholskie to cudowne miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Atrakcyjne spływy po tych rzekach również znajdują się w ofercie As-Tour.

Specjalistyczny sprzęt

Spływ kajakowy to nie tylko turystyka, ale też nierzadko wiele emocji. W obu przypadkach należy wybrać właściwy sprzęt i wyposażenie, co pozwoli maksymalnie cieszyć się przygodą. Firma As-Tour ma w swojej wypożyczalni różne rodzaje kajaków – zarówno te, które zmieszczą jedną osobę, jak i wersje trzyosobowe. Kiedy już wybierzemy właściwą łódź, powinniśmy pomyśleć o osprzęcie. Dzięki firmie As-Tour możemy się zabezpieczyć przed dostawaniem się wody do kajaków przez kokpit. Zapobiega temu specjalny fartuch, który As-Tour może nam wypożyczyć. Firma ta ma w swojej ofercie również wodoszczelne worki na bagaż. Pozwala to na wzięcie niezbędnych przedmiotów na wyjątkowy spływ kajakowy bez obawy o ich zawilgocenie. Jeżeli nie posiadamy namiotu i materaca, nie musimy się martwić – znajdują się one w asortymencie wypożyczalni firmy As-Tour. Okazuje się, że spływ kajakowy może się odbyć sprawnie i bezpiecznie, a dodatkowo w malowniczej okolicy. Warto powierzyć jego organizację najlepszej firmie, którą bez wątpienia jest As-Tour.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz