Materiał Partnera

Split czy multisplit – na jaki rodzaj klimatyzatora warto się zdecydować?

Split czy multisplit – na jaki rodzaj klimatyzatora warto się zdecydować?
Konieczność spędzenia upalnego dnia w domu lub mieszkaniu to z pewnością nic przyjemnego. Dlatego też coraz z roku na rok coraz więcej klientów decyduje się na zakup oraz montaż nowoczesnych klimatyzatorów. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które wbrew powszechnie panującej opinii, wcale nie jest drogie. W przestrzeni mieszkalnej można spotkać się przede wszystkim z urządzeniami typu split i multisplit. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są klimatyzatory typu split?


Ogromna popularność tego typu urządzeń wynika z bardzo pożądanych przez inwestorów cech produktu. Klimatyzatory split charakteryzują się prostą, bo dwuczęściową budową. Składają się z jednostki wewnętrznej, czyli tzw. parownika oraz zewnętrznej, czyli skraplacza. Mamy tutaj do czynienia z klimatyzatorami bardzo wydajnymi, bezawaryjnymi oraz niewielkimi gabarytowo. Na wyjątkową uwagę zasługuje jednak fakt, że są to jedne z najcichszych dostępnych obecnie na rynku urządzeń. Wynika to głównie z przemyślanej konstrukcji. Elementy takie jak m.in. wentylator oraz sprężarka, są zainstalowane w części urządzenia instalowanej na zewnątrz.

Klienci nie muszą również przejmować się tym, że wygląd urządzenia przyczyni się do zaburzenia koncepcji aranżacyjnej wystroju wnętrza. Nowoczesne klimatyzatory split projektowane są nie tylko pod kątem optymalnej wydajności technicznej, ale także należytej estetyki. Zdecydowana większość tego typu urządzeń to klimatyzatory ścienne, choć oczywiście spotkać można się z rozwiązaniami montowanymi zarówno na sufitach podwieszanych, jak i w podłodze. Co jeszcze warto wiedzieć?

Kiedy wybrać klimatyzator multisplit?


Klimatyzatory multisplit są pod względem konstrukcyjnym wręcz bliźniaczo podobne do swoich odpowiedników. Zasadnicza różnica polega tutaj na tym, iż do jednej jednostki zewnętrznej można swobodnie podłączyć kilka jednostek wewnętrznych. To w zasadzie jedyna opcja, jaką można wykorzystać w sytuacji, w której zależy nam na dostarczeniu chłodnego powietrza do kilku mniejszych lub względnie jednego dużego pomieszczenia. Zdecydowanie największą korzyścią wynikającą z takiego rozwiązania jest to, że zarówno temperatura, jak i siła nadmuchu generowana przez urządzenia wewnętrzne, może być indywidualne regulowana.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, warto zwrócić się z prośbą o pomoc do najbardziej doświadczonych montażystów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Dg Cold, która od lat zapewnia klientom indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz najatrakcyjniejsze warunki cenowe. Specjaliści zajmą się nie tylko samym zainstalowaniem poszczególnych urządzeń, ale także wykonaniem obliczeń, dzięki którym będzie można jednoznacznie stwierdzić, jaką mocą powinien charakteryzować się odpowiednio dobrany klimatyzator.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz