Artykuł sponsorowany

Specyfika złącz licznikowych i kablowych

Specyfika złącz licznikowych i kablowych

Złącza licznikowe potrzebują dobrej ochrony. Niezależnie od tego, czy występują na zewnątrz czy wewnątrz budynku, ich obudowa powinna być przede wszystkim solidna i dostosowana do warunków panujących w otoczeniu złącz. Powszechnie używane obudowy metalowe różnią się między sobą nie tylko wielkością, ale też odpornością na wilgoć oraz zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Wszystko po to, by spełnić wszelkie, nawet najbardziej wyśrubowane wymagania.

Nowoczesne rozwiązania

Zintegrowane złącza licznikowe mogą pracować zarówno w tak zwanych warunkach normalnych, jak i w środowisku, w którym występuje silne ryzyko pojawienia się korozji. Środowisko takie wytwarzają naturalnie występujące zjawiska pogodowe zwiększające sprzyjającą korozji wilgoć. Z tą można walczyć na różne sposoby, między innymi stosując odpowiednie nieprzenikalne dla wody fundamenty i obudowy, dzięki czemu bezpieczeństwo złącz pozostanie niezachwiane, a ryzyko awarii wywołanej wilgocią spadnie niemal do zera. Oczywiście nadal złącza licznikowe należy regularnie serwisować, co pozwala na zachowanie dobrej kondycji i długotrwałej, bezawaryjnej pracy. Przeglądając bogatą ofertę firmy Adam Zblewski. Zakład Ślusarsko-Produkcyjny wyspecjalizowanej w produkcji złącz kablowych i licznikowych, znajdziemy zarówno złącza przeznaczone do zasilania i pomiaru energii elektrycznej o napięciu dwustu dwudziestu woltów, jak i trzystu osiemdziesięciu. Znajdują swoje zastosowanie zarówno w sektorze prywatnym, obsługując jednego lub wielu odbiorców, a także firmowym – przydają się w małych warsztatach czy różnego rodzaju zakładach produkcyjnych. Polecane są zwłaszcza do stosowania w zabudowie szeregowej, co pozwala bardzo ograniczyć koszty całej inwestycji. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość zainstalowania zintegrowanego złącza na ogrodzeniu posesji. Pozwala to pracownikom zakładów energetycznych na sprawdzenie stanu licznika bez konieczności wchodzenia na naszą działkę, co może być istotne, jeśli cenimy sobie swoją prywatność lub często przebywamy poza domem.

Jak zbudowane są złącza licznikowe i kablowe?

Współcześnie produkowane złącza licznikowe i kablowe wyposażone w układy pomiarowe wykonywane są głównie z odpornej na korozję i wytrzymałej blachy aluminiowej. Pokrywa się ją specjalną farbą proszkową, co jeszcze bardziej uodparnia obudowę złącz na niekorzystne warunki atmosferyczne. Montaż złącz przeprowadzany jest na prefabrykowanych fundamentach betonowych. W obudowie możemy zawrzeć liczne elementy: szynę ochronną, szynę neutralną, podstawy bezpiecznikowe lub szynę PEN. Wszystko zależy od tego, jaki układ sieci posiadamy i jaki rodzaj zabezpieczenia przedlicznikowego czy tablicy licznikowej wybierzemy. Istotne jest także miejsce umieszczenia złącz. Przed ich instalacją warto skonsultować wszelkie istotne kwestie z wykonawcą inwestycji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz