Materiał Partnera

Specjalistyczne usługi wycinki i przesadzania drzew

Specjalistyczne usługi wycinki i przesadzania drzew

Drzewa to jeden z najczęściej spotykanych elementów natury w architekturze zewnętrznej miast. W niektórych przypadkach konieczne jest jednak przeprowadzenie profesjonalnej wycinki danego drzewa lub jego przesadzenie. Usługi tego typu należy zlecić wyłącznie profesjonalistom, którzy będą w stanie wykonać prace na wysokościach nawet w trudnych warunkach. Jak zatem konkretnie działają takie firmy?

Przesadzanie i pielęgnacja

W niektórych sytuacjach drzewa przeznaczone do wycinki można uratować przed ich ostatecznym usunięciem. Niezbędne jest jednak wykonanie profesjonalnego przesadzenia, którym zająć się mogą wyłącznie specjaliści dysponujący niezbędnym sprzętem. Nowoczesne przesadzarki dają możliwość sprawnego przesadzenia drzewa o średnicy pnia dochodzącej nawet do 30 cm. Należy jednak pamiętać o podjęciu działań w odpowiednich dla drzew porach roku. Przesadzanie drzew liściastych powinno odbyć się późną jesienią bądź wczesną wiosną ze względu na stan bezlistny.

Profesjonalne firmy zajmujące się przesadzaniem drzew nierzadko świadczą także usługi ich pielęgnacji. Jedną z najczęściej wykonywanych w tym zakresie czynności są cięcia pielęgnacyjne, którymi zajmie się m.in. Eko-Las-Plus – zespół doświadczonych specjalistów dbających np. o formowanie czy poprawianie statyki drzewa. W razie potrzeby fachowcy zajmą się także montażem wiązań elastycznych, dzięki czemu drzewo będzie stabilne, a jego gałęzie nie będą stanowiły zagrożenia.

Wycinka w trudnych warunkach

Specjalistyczne usługi nierzadko dotyczą również wycinki drzew. Usunięcie poszczególnych roślin to zadanie dla profesjonalistów, którzy będą w stanie bezpiecznie wykonać tego typu pracę. Często jest ona związana z koniecznością dostania się na znaczne wysokości, co wymaga z kolei zastosowania metody alpinistycznej lub np. podnośnika koszowego. Czynności z tym związane nie należą do prostych i muszą być wykonywane w pełni profesjonalnie – szczególnie wtedy, gdy są realizowane np. w miejscach publicznych. Wycinka drzew dotyczy bowiem w szczególności roślin znajdujących się właśnie na terenach użyteczności publicznej.

Rośliny wieloletnie będące ozdobą parku czy rosnące na cmentarzu mogą być niekiedy ze względu na swój stan niebezpieczne dla osób korzystających z danej przestrzeni. Czasem są także elementem uniemożliwiającym rozbudowanie konkretnego obszaru, dlatego również niezbędna jest ich wycinka. Po sprawnie przeprowadzonym ścięciu drzewa należy także pamiętać o usługach dodatkowych. Jedną z nich jest frezowanie pnia, czyli mechaniczne usunięcie pozostałości po wycince. Profesjonaliści w ramach kompleksowych usług zajmą się także rozdrabnianiem gałęzi.

Opracowanie:
Poznań, Brzozowa 6 lok. 2
tel. 602 360 469
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz