Materiał Partnera

Specjalistyczne szkolenia i kursy cenione na rynku pracy

Specjalistyczne szkolenia i kursy cenione na rynku pracy

Dzisiejszy rynek pracy jest bardzo wymagający w stosunku do pracowników. Przedsiębiorcy szukają specjalistów na poszczególne stanowiska, wymagając od nich posiadania odpowiednich kwalifikacji oraz umiejętności. Można je nabyć poprzez realizację specjalistycznych szkoleń i kursów, które skutecznie podnoszą wartość pracownika na rynku. Co konkretnie znajduje się w ofercie ośrodka szkoleniowego Fenix?

Fachowiec na budowie

Wznoszenie poszczególnych obiektów użytkowych to zadanie dla wykwalifikowanej ekipy, która przeprowadzi niezbędne prace w sposób terminowy, ale i precyzyjny. Dokładność jest jednym z najważniejszych atrybutów dobrego fachowca, który zajmuje się np. spawaniem. W tym celu musi on zrealizować specjalistyczny kurs spawania z certyfikatem i książeczką poświadczającymi jego umiejętności. W dobrych ośrodkach szkoleniowych można nabyć profesjonalne kwalifikacje z zakresu spawania TIG, MAG, gazowego czy elektrycznego. Co ciekawe, szkolenie wraz z egzaminem może odbyć się zarówno w specjalistycznym ośrodku, jak i w wyznaczonym przez klienta miejscu – takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe np. dla osób pracujących poza granicami kraju. Warto zainteresować się kursem spawania z certyfikatami TÜV na międzynarodowego spawacza. Ich realizacja pozwala na znalezienie posady na takim właśnie stanowisku w Niemczech dzięki podpisanej umowie ośrodka Fenix z niemiecką agencją pracy. Ośrodek szkolenia Fenix w swojej rozbudowanej ofercie posiada również kursy obsługi maszyn do robót ziemnych i drogowych, w tym m.in. koparkoładowarek, koparek jednonaczyniowych, ładowarek jednonaczyniowych, równiarek, czy nawet zespołów maszyn do produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych. Korzystanie z frezarki do nawierzchni dróg czy walca drogowego również wymaga specjalistycznych uprawnień, które warto zrealizować w ośrodku szkolenia Fenix.Profesjonalista poszukiwany

Fachowcy niezbędni są jednak nie tylko przy ciężkich pracach wymagających użycia profesjonalnego sprzętu czy maszyn. Specjalista posiadający uprawnienia z zakresu usług dotyczących pomiarów elektrycznych, urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych, energetyczno-cieplnych czy gazowych jest również ceniony na dzisiejszym rynku pracy. Poszukiwani są także wykwalifikowani drwale i operatorzy pilarki, a kursy w ośrodku szkolenia Fenix realizuje się też z zakresu zgrzewania i lutowania. W tym wypadku nabywane są umiejętności obsługi urządzeń do zgrzewania oporowego lub elektro-termicznego, przecinania acetylenowo-tlenowego, lutowania płomieniowego, twardego bądź miękkiego. Dzięki ośrodkowi szkolenia Fenix można się też stać specjalistą od obsługi i konserwacji urządzeń poddozorowych UDT – zaliczają się do tego np. podesty ruchome, żurawie przewoźne, stałe, samojezdne i szynowe, suwnice, cięgniki, dźwigi i wciągniki. Profesjonalne kursy dają możliwość fachowej obsługi stacji paliw płynnych i napełniania zbiorników pojazdów samochodowych gazem płynnym LPG bądź ziemnym CNG. Warto więc poszerzać swoje umiejętności i realizować kursy organizowane w dobrych ośrodkach szkoleń, takich jak np. Fenix.

Opracowanie:
Ostrów Wielkopolski, Stefana Batorego 35
tel. 603 338 620
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz