Materiał Partnera

Specjalistyczne oprogramowanie dla firm

Specjalistyczne oprogramowanie dla firm

Zarządzanie firmą bez komputera to w dzisiejszych czasach objaw niezdrowej ekstrawagancji. Najnowsze rozwiązania teleinformatyczne pomagają na każdym etapie działalności przedsiębiorstwa niezależnie od jego wielkości. Zazwyczaj jednak sam komputer nie wystarczy – musi być wyposażony w specjalistyczne oprogramowanie. Najczęściej sięgamy po takie, które dzięki aktualizacjom pozostanie zgodne z obowiązującymi przepisami oraz normami.

Wybieramy oprogramowanie dla swojej firmy

Aby odpowiednio wykorzystać rozwijającą się technologię i zwiększyć wydajność pracy, powinniśmy koniecznie rozważyć wyposażenie firmowych komputerów w odpowiednie oprogramowanie. Pozwala to oszczędzić pieniądze oraz czas, który przeznaczyć możemy na inne aspekty działalności firmy. I chociaż nadal widoczna jest pewna obawa przed korzystaniem z takich rozwiązań, szczególnie wśród małych firm, korzyści z ich wykorzystania są ogromne. Musimy tylko dokonać prawidłowego wyboru. Musimy przede wszystkim znać nasze potrzeby. Na rynku dostępna jest ogromna liczba wyspecjalizowanych programów, ale nie zawsze nasza firma potrzebować będzie wszystkich ich funkcji. Na początku warto zastanowić się, jakie czynności chcemy usprawnić dzięki oprogramowaniu. Fachowcy z firmy informatycznej, takiej jak ACNS Informatyka dla firm, z pewnością pomogą dobrać odpowiednie moduły, a także poinstruują, jak je wykorzystać.

W jaki sposób specjalistyczne oprogramowanie pomaga firmom?

O zalety wykorzystania specjalistycznego oprogramowania zapytaliśmy przedstawiciela wspomnianej wyżej firmy dystrybuującej systemy Comarch, ACNS Informatyka dla firm:

– Skuteczne funkcjonowanie firmy w warunkach otwartego rynku Unii Europejskiej wymaga zaawansowanych, a jednocześnie przyjaznych narzędzi, które oprócz możliwości ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych, przedstawiają pełny obraz działalności operacyjnej i finansowej firmy.

Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, bo systemy Comarch usprawniają niemal każdy aspekt działalności firmy. Dzięki nim będziemy lepszymi zarządcami, lepiej obsłużymy sprzedaż i księgowość, a także dział kadr i płac. Małe i średnie firmy szczególnie docenią zalety korzystania ze specjalistycznego oprogramowania. Rozszerzać można je dzięki dodatkowym modułom, które pozwalają m.in. na zarządzanie biurem rachunkowym czy kancelarią niezależnie od etapu obsługi klienta. Jako że systemy Comarch działają w najpopularniejszym systemie operacyjnym – Windows – ich dostępność jest naprawdę wysoka, a dzięki wspomnianym modułom spełnią wszystkie nasze oczekiwania.

Oprogramowanie dostępne jest również w modelu SaaS – Software as a Service. Oznacza to że systemy Comarch można użytkować bez konieczności instalowania żadnego oprogramowania na komputerze. W ramach opłat abonamentowych można korzystać z wszystkich funkcjonalności niezależnie od miejsca i struktury organizacyjnej firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu firmą wielooddziałową można zarządzać tak samo jak jednooddziałową – z jednego miejsca.

Zarządzanie firmą w niepewnych czasach.

Oprogramowanie powinno być zawsze aktualne i zgodne z obowiązującymi przepisami. W dzisiejszych czasach, kiedy prawo zmienia się z dnia na dzień oprogramowanie musi za tymi zmianami nadążać, a niekiedy i wyprzedzać zmiany które mogą wejść w życie.

Wybór sprawdzonego dostawcy gwarantuje że nasza firma zawsze będzie „na czasie” – deklaracje składane do urzędów będą zawsze na aktualnych drukach i wyliczone według obowiązujących przepisów. To duża przewaga nad konkurencją.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz