Materiał Partnera

Specjalistyczna naprawa samochodów ciężarowych i naczep

Specjalistyczna naprawa samochodów ciężarowych i naczep

Przemierzające miliony kilometrów zestawy składające się z samochodu ciężarowego połączonego z naczepą to częsty widok nie tylko na polskich, ale i europejskich drogach. W taki właśnie sposób przewożone są różnego rodzaju towary zazwyczaj na dalekich dystansach. Intensywna eksploatacja oraz znaczne obciążenia narażają tego typu pojazdy na częstsze awarie. W jaki sposób można poradzić sobie z trudnymi usterkami?

Przygotowanie do jazdy

Wyruszenie w daleką podróż samochodem ciężarowym z naczepą pełną towaru powinno być poprzedzone dokładnym sprawdzeniem stanu technicznego całego zestawu. Sprawność oświetlenia czy stan bieżnika w poszczególnych oponach to parametry możliwe do określenia przez samego kierowcę, warto jednak ciężarówkę powierzyć specjalistom, którzy dokonają precyzyjnego badania. Firma Total Truck s.c. posiada nowoczesne, zaawansowane zaplecze techniczne, dzięki któremu jest w stanie dokładnie sprawdzić stan techniczny zestawu. Proponowanym przez profesjonalistów rozwiązaniem jest diagnostyka komputerowa – stosuje się ją nie tylko w celach kontrolnych, ale też np. podczas problemów z elektryką pojazdu. Specjalnie przystosowany do tego typu działań komputer wskazuje błędy w systemie samochodu ciężarowego, dzięki czemu przyczyna awarii jest szybko i precyzyjnie lokalizowana i eliminowana przez zespół wykwalifikowanych mechaników. W niektórych przypadkach nawet dobre przygotowanie samochodu ciężarowego i naczepy nie uchroni kierowcy od pojawienia się poważnych usterek. Jakimi awariami konkretnie może się zająć profesjonalny serwis?

Ciężarówka jak nowa

Wszelkie naprawy związane z podzespołami samochodów ciężarowych są utrudnione ze względu na gabaryty tego typu pojazdów. Poszczególne komponenty są większe, cięższe i wymagają zastosowania specjalistycznych narzędzi oraz sporych rozmiarów garażu. Odpowiednie zaplecze techniczne pozwala m.in. na niełatwe naprawy bieżące i główne, które dotyczą silnika, skrzyni biegów, zawieszenia czy hamulców. Bardzo ważnym elementem każdego samochodu ciężarowego są także mosty napędowe, których awarie zdarzają się stosunkowo często i wymagają powierzenia pojazdu wykwalifikowanym profesjonalistom. Warsztaty świadczące kompleksowe usługi z zakresu naprawy samochodów ciężarowych i naczep zajmują się też elektryką oraz mają dostęp do wielu części zamiennych renomowanych producentów. Dzięki temu usterki eliminowane są szybko, bez konieczności czekania na dostarczenie konkretnego podzespołu. Jest to bardzo istotne szczególnie w branży transportowej, gdzie każdy nieplanowany postój generuje straty dla firmy. Warto więc ich uniknąć poprzez właściwe serwisowanie i – w razie awarii – naprawę w fachowym warsztacie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz