Materiał Partnera

Sosy majonezowe o różnych smakach

Sosy majonezowe o różnych smakach

Majonez to produkt spożywczy, który wykorzystuje się do kanapek, wędlin czy jajek. Jest to również składnik niezbędny do przygotowywania różnych sałatek. To właśnie dlatego od wielu lat na rynku oprócz standardowego majonezu można spotkać również sosy majonezowe o różnych smakach. Dowiedz się, jakie z nich są najbardziej popularne i do jakich dań je wykorzystywać.

Producenci majonezu

Najlepsi producenci majonezu wytwarzają swoje produkty na podstawie tradycyjnych, zdrowych receptur, dzięki czemu ich smak jest niepowtarzalny i uniwersalny, pasuje do wielu rodzajów dań. Produkcja majonezu odbywa się w nowoczesnych zakładach produkcyjnych, przy użyciu specjalistycznych maszyn i urządzeń, tj. systemy mieszania, urządzenia chłodnicze, klimatyzatory, nalewaczki butelkowe czy też etykieciarki. Ponadto renomowani producenci, tacy jak firma Elma, zawsze starannie selekcjonują składniki do produkcji majonezu, dzięki czemu ich wyroby wyróżniają się swoją wysoką jakością. Na rynku oprócz tak popularnego w Polsce majonezu na stałe zagościły również różnego rodzaju sosy majonezowe.

Sosy majonezowe – płynna konsystencja

Sosy majonezowe różnią się od zwykłych majonezów konsystencją i smakiem. Najczęściej są one bardziej płynne. Wykorzystuje się je do sałatek, a także do dań, do których zwykły majonez nie jest zwykle stosowany, tj. sos do pizzy, sos do skrzydełek kurczaka, pieczonych ziemniaków czy też warzyw. Ich skład to najczęściej wcześniej przygotowany przez producenta majonez z odpowiednim dodatkiem śmietany oraz przypraw i warzyw – zarówno powszechnie wykorzystywanych w Polsce (sól, pieprz, oregano, koper, bazylia, czosnek), jak i tych egzotycznych.

Sosy majonezowe – poznaj smaki

Z sosami majonezowymi można często się spotkać w restauracjach i barach szybkiej obsługi – kto wyobraża sobie popularny kebab bez dobrego jakościowo sosu? Warto wiedzieć, że sosy majonezowe występują w różnych smakach, które można zakupić również w sklepach. Są nimi takie sosy jak:

  • sos czosnkowy – z dominującą nutą czosnku, idealny do dań zapiekanych i warzyw,
  • sos czosnkowo-koperkowy – wiosenny aromat świetnie nadających się do sałatek,
  • sos czosnkowo-miętowy – odświeżający smak, który świetnie łączy się z daniami z drobiu, z owocami morza, a także z sałatkami,
  • sos śmietanowy – wyróżnia się delikatnością i uniwersalnością zastosowania,
  • sos hamburgerowy – z wyczuwalnym smakiem musztardy,
  • sos tysiąca wysp – na bazie słodkiej papryki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz