Materiał Partnera

Solidny partner. Jak bezpiecznie przewozić produkty?

Solidny partner. Jak bezpiecznie przewozić produkty?

Twoja firma produkuje, a może zajmuje się dystrybucją konkretnych towarów? Nawiązałeś kontakt z zagranicznymi podmiotami w nadziei na dobrą, długofalową i przede wszystkim opłacalną współpracę? Jeżeli musisz regularnie transportować produkty za granicę, to niezbędne będzie postawienie na własną flotę samochodową lub nawiązanie współpracy z firmą zewnętrzną, czyli przewoźnikiem. Które rozwiązanie będzie dla ciebie korzystniejsze?


Małej firmy nie stać na własną flotę samochodową

Prowadząc niewielką firmę, z pewnością doskonale wiesz, że wydatków z nią związanych jest bardzo dużo. Jednym z poważniejszych jest reklama. To właśnie dzięki niej możesz zaistnieć w branży, możesz również otrzymywać nowe zlecenia. Nawiązując współpracę z zagranicznymi podmiotami, masz największą szansę na rozwój, ale również na szybki upadek. Jak to możliwe?


Jako producent musisz zadbać o dostarczenie swoich towarów do kontrahentów. To zadanie wcale nie jest proste. Prowadząc rozwijającą się firmę, możesz mieć poważny problem, by zakupić specjalistyczny sprzęt (np. ciężarówki) za gotówkę. Również bank nie musi pozytywnie rozpatrywać twoich wniosków o kredyt – może się okazać, że jako przedsiębiorca nie masz wystarczającej zdolności kredytowej. W każdym z tych przypadków musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy transportowej. Jeżeli będzie ona niesolidna, nie będzie dowozić towarów na czas lub ładunki będą przewożone w nieodpowiednich warunkach (i tym samym nie będą nadawać się do wykorzystania), to może się okazać, że szybko stracisz intratne kontrakty. Wówczas mozolnie budowana firma i jej renoma mogą po prostu przestać istnieć.

Gdzie szukać firmy transportowej?

Jeżeli w twojej sytuacji ekonomicznej najlepiej sprawdzi się skorzystanie z pomocy zewnętrznej firmy transportowej, to musisz wiedzieć, czym się kierować przy jej wyborze. Podstawową kwestią jest, by firma taka była właścicielem bardzo zróżnicowanej floty samochodowej. Takie rozwiązanie sprawdza się w sytuacji, gdy twoja firma otrzymuje zarówno niewielkie, jak i bardzo duże zamówienia. W przypadku tych pierwszych, nie będziesz musiał płacić za niewykorzystane miejsce w pojeździe. Samochody przystosowane do różnych warunków przewozu są również istotne, gdy produkujesz więcej niż jeden typ produktu.


Wybierając firmę przewozową, nie możesz zapomnieć także o bezpieczeństwie. Spółka Kigar dba o bezpieczeństwo zarówno swoich kierowców, jak i przewożonych produktów, stosując m.in. Konwencję Międzynarodowego Przewozu Towarów CMR wówczas, gdy transportuje towary niebezpieczne. Istotne jest również doświadczenie firmy transportowej i to, czy może się ona pochwalić udaną współpracą ze swoimi dotychczasowymi kontrahentami. Jeżeli towar nie dotrze na czas, to stracić możesz nie tylko ty, lecz także firma, z którą współpracujesz. Z tego względu tak ważne jest, by przewoźnik był odpowiedzialny i gwarantował, że dostarczy towary we wcześniej ustalonych terminach. Kierując się powyższymi wskazówkami, masz szansę nawiązać długofalową i owocną współpracę z najlepszym przewoźnikiem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz