Solarium leżące, stojące czy natryskowe?

Solarium leżące, stojące czy natryskowe?

Zamierzasz wybrać się do solarium, ale nie wiesz, jakie wybrać? Nie możesz się zdecydować? Poznaj wady i zalety opalania na leżąco i stojąco. Dowiedz się, które rozwiązanie jest bardziej wygodne i higieniczne. Przeczytaj, jakie plusy i minusy ma solarium natryskowe i kto może z niego skorzystać. Przeczytaj artykuł i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Jakie są rodzaje solarium?

Solarium leżące

To najczęściej spotykane solarium, w którym można opalać się, leżąc na łóżku wyposażonym w lampy UV. Wiele osób chętnie wybiera tego typu rozwiązanie, ponieważ uważa taki sposób opalania za relaksujący. Solarium leżące nie jest jednak bez wad. Podczas opalania intensywnie się pocimy, a leżąc, stykamy się całym ciałem z powierzchnią łóżka. Miejsce przed i po seansie jest dokładnie dezynfekowane, jednak zawsze istnieje ryzyko zakażenia skóry. Dodatkowo miejsca, które przylegają do powierzchni łóżka, opalają się najmniej, więc opalenizna nie jest równomierna.

Solarium stojące

Jak sama nazwa wskazuje, w tego typu solarium, opalając się, stoimy, a nie leżymy. Solarium stojące ma najczęściej postać tuby. Wiele osób chętniej korzysta z takiej formy opalania, ponieważ opalenizna jest bardziej równomierna. Ciało nie ma żadnego kontaktu z urządzeniem, więc ten sposób opalania uznawany jest za bardziej higieniczny. Taką opcję znajdziesz w renomowanych salonach oferujących usługi z zakresu kosmetyki i medycy estetycznej.

Solarium natryskowe

W tego typu solarium opalanie również przebiega na stojąco, jednak podstawową różnicą jest brak wykorzystania lamp UV. W kabinie znajdują się specjalne dysze, z których wydobywa się samoopalacz. Na głowę obowiązkowo należy założyć czepek. Solarium natryskowe uznawane jest za wygodne i bezpieczne dla skóry, a skorzystać z niego mogą nawet kobiety w ciąży oraz osoby z jasną karnacją, które nie mogą wybrać tradycyjnego solarium.

Który rodzaj solarium wybrać?

Przede wszystkim zastanów się, jakiego efektu oczekujesz. Najmniej trwałe jest opalanie natryskowe. Jeśli zależy ci, by opalenizna utrzymywała się jak najdłużej, wybierz salon z wykorzystaniem lamp UV. Bez względu na rodzaj, wybierz się do salonu i zwróć uwagę na jakość sprzętu, czy jest nowy i odpowiednio konserwowany i dezynfekowany. Zapytaj o niezbędne certyfikaty. Zwróć uwagę, czy personel chętnie doradza i rzeczowo odpowiada na twoje pytania.

Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie, masz jasną karnację lub jesteś w ciąży, najlepiej postaw na opalanie natryskowe. Opalenizna nie powstaje tu poprzez kontakt z promieniowaniem ultrafioletowym, co jest zdecydowanie zdrowszą opcją niż opalanie tradycyjną metodą w solarium lub na słońcu. Skóra zostaje pokryta bezpiecznym i łagodnym barwnikiem, który nie tylko nadaje odcień i blask, ale także odżywia. Metoda ta nie powoduje alergii, nie wywołuje podrażnień, a efekt jest natychmiastowy.

Efekt utrzymuje się na skórze od kilku do 10 dni. By przedłużyć trwałość opalenizny, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Najszybciej opalenizna będzie schodzić w miejscach narażonych na tarcie i tam, gdzie się pocimy, czyli w okolicy pach, pod kolanami, biustem czy pośladkami. Jeśli na skórze pojawią się plamy, należy wykonać peeling.

Kiedy solarium nie jest wskazane?

Pamiętaj, że zarówno solarium leżące, stojące, jak i natryskowe nie jest polecane dla wszystkich. Z usług solarium nie powinny korzystać osoby, które zmagają się z chorobami skóry, np. łuszczącą lub które mają rany na ciele w postaci niezagojonych wyprysków. Przeciwskazaniem są także nadmierna potliwość, alergia oraz astma.

Dowiedz się więcej o pierwszej wizycie w solarium.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz