Materiał Partnera

Sofa modułowa jako rozwiązanie dla salonu

Sofa modułowa jako rozwiązanie dla salonu

Wizyta w salonie meblowym może przyprawić o zawrót głowy. Zwłaszcza, jeżeli właśnie zamierzasz urządzić salon. Musisz wybrać stolik kawowy, dywan, oświetlenie, a przede wszystkim sofę. Na rynku dostępna jest cała gama ich modeli. Bardzo ciekawym, oryginalnym rozwiązaniem są wersje modułowe. Czym się one charakteryzują? Dlaczego warto wybrać je do salonu?

Sofa modułowa – jak wygląda?

Wszyscy przywykli do tradycyjnego wyglądu sofy.   Dobrze znane są sporych rozmiarów narożniki, małe kanapy dwuosobowe lub modele rozkładane – to każdy widział już wielokrotnie. Nowoczesne sofy modułowe mają jednak do zaoferowania dużo więcej niż one.

Sofa modułowa to jeden mebel, który składa się z kilku różnej wielkości i kształtów brył. To właśnie moduły. Mogą one mieć zagłówek lub przypominać podnóżki. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby były w innym kolorze niż zasadnicza część sofy.

Z ilu części może składać się sofa modułowa? Można ją zestawiać z dowolną liczbą modułów – wszystko zależy od potrzeb użytkowników oraz metrażu samego salonu.

Mnóstwo możliwości dla każdego wnętrza

Dzisiejsze budownictwo jest nastawione na tworzenie otwartych stref dziennych. Salon jest zwykle połączony z kuchnią, dlatego często jest nietypowo zaprojektowany. Moduły można ustawiać w rozmaitych kombinacjach, tworząc sofę, która będzie idealnym rozwiązaniem dla konkretnego pomieszczenia.

Oprócz tego układ modułów da się zmieniać. Odpowiednio je ustawiając, można stworzyć narożnik lewy, jak i prawy. Sprawia to, że właściciele takiej sofy mają nieskończone możliwości aranżacyjne. Jeden mebel może mieć każdego dnia inny wygląd.

Moduły można odseparować od reszty kanapy, tak aby tworzyły osobne meble. Mogą znaleźć się w innym miejscu domu i zostać dołączone do reszty sofy, kiedy zajdzie taka potrzeba – na przykład przy okazji wizyty gości czy spotkania rodzinnego.

„Możliwości konstruowania z modułów wymarzonej kanapy tak naprawdę nigdy się nie kończą. Na początku można zdecydować się na zakup kanapy z dwoma modułami, a później uzupełniać zestaw o kolejne. Oznacza to, że mebel ten można nieustannie modyfikować, tak aby spełniał zmieniające się potrzeby domowników” – mówi ekspert z firmy LIVING STORY z Gdyni.

Możliwość dołączania kolejnych modułów to także świetny sposób na ożywienia wnętrza w dowolnym momencie. Mogą mieć one mieć inną tapicerkę – i to zarówno jej materiał wykonania, jak i kolor. Wynika z tego, że sofa modułowa to mebel na całe lata. Można szybko zmienić jej rozmiar, stylistykę, a także dopasować jej funkcjonalność do oczekiwań domowników.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz