Materiał Partnera

Soczewki przed komputer w ofercie salonu optycznego Vision Optyk

Soczewki przed komputer w ofercie salonu optycznego Vision Optyk

Obecnie trudno uniknąć ekspozycji oczu na światło niebieskie. Zewsząd otaczają nas ekrany, które je emitują, a my nie wzbraniamy się przed tym, by się w nie wpatrywać. Wielogodzinna praca przed komputerem, wieczorny relaks przed telewizorem, a w międzyczasie jeszcze kontrola social mediów na smartfonie – tak wygląda typowy dzień pracownika biurowego, ale nie tylko. Postęp technologiczny ułatwia nam życie, ale często dzieje się to kosztem naszego zdrowia. W tym wypadku cierpią oczy. Jak je chronić przed światłem niebieskim? Salon optyczny Vision Optyk zna skuteczne rozwiązanie.

Jak światło niebieskie wpływa na nasz wzrok?

Siatkówka naszego oka wyposażona jest w receptory pochłaniające światło, które do prawidłowej pracy potrzebują organicznego związku chemicznego z grupy aldehydów – retinalu. Molekuła ta odpowiada za rejestrację światła. Problem w tym, że ludzkie oko nie jest w stanie blokować ani odbijać światła niebieskiego, które dociera do niego w bardzo dużych ilościach. Powoduje ono rozpad retinali na toksyczne cząsteczki, które uszkadzają fotoreceptory. Te zaś nie mają zdolności do regeneracji. Mocno uszkodzone fotoreceptory przyczyniają się do zwyrodnienia plamki żółtej, co w skrajnym przypadku może grozić nawet ślepotą. Nie stanie się to jednak od razu. Jak informuje specjalista z salonu Vision Optyk – długotrwała ekspozycja wzroku na światło niebieskie skutkuje:

  • zmęczeniem i zaczerwienieniem oczu,

  • zespołem suchego oka,

  • niewyraźnym widzeniem,

  • bólami głowy,

  • bezsennością.

Większość z nas próbuje sobie radzić, stosując nawilżające krople do oczu. To za mało. Potrzebne są specjalne okulary do pracy przed komputerem. Co je wyróżnia?

Dlaczego warto stosować soczewki przed komputer?

Soczewki przed komputer wyposażone są w powłokę antyrefleksyjną, która minimalizuje natężenie światła odbitego, dzięki czemu oczy nie męczą się tak szybko. Dodatkowo na takie soczewki nanosi się powłokę blokującą lub ograniczającą przenikanie światła niebieskiego, co pozwala chronić oczy przed jego negatywnym wpływem na siatkówkę. Salon optyczny Vision Optyk korzysta z najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu jest w stanie wykonać okulary do pracy przed komputerem dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Soczewki wysokiej jakości zapewnią maksymalny komfort widzenia nawet podczas długiego dnia pracy. Co więcej, salon optyczny Vision Optyk oferuje szeroki wybór modnych opraw okularowych renomowanych marek. Zapewnia też konkurencyjne ceny usług.

Opracowanie:
Tuchola, Nowodworskiego 3
tel. 52 336 30 55
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz