Materiał Partnera

Soczewki kontaktowe czy okulary – na co się zdecydować?

Soczewki kontaktowe czy okulary – na co się zdecydować?

Twoja ostrość wzroku znacznie się pogorszyła? Masz problem z dostrzeganiem tego, co znajduje się w dalekiej lub bliskiej odległości? Prawdopodobnie będziesz musiał udać się na badanie wzorku i nosić okulary lub soczewki kontaktowe. Z naszego artykułu poznasz najważniejsze zalety obu rozwiązań. Pomożemy Ci dokonać wyboru pomiędzy okularami a soczewkami!

Okulary – idealne do pracy przy komputerze i nie tylko!

Okulary sprawdzą się w przypadku osób, u których został zdiagnozowany astygmatyzm, krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Z powodzeniem mogą z nich korzystać osoby mające prawidłową ostrość wzroku – ale spędzające kilka godzin dziennie przed ekranem komputera, telewizora lub smartfonu. W renomowanych salonach optycznych dostępne są szkła z powłoką antyrefleksyjną oraz blue control. Ich celem jest poprawa komfortu widzenia oraz zredukowanie męczenia się oczu. Warto pamiętać, że nadmierna eksmisja na światło niebieskie negatywnie wpływa na narząd wzroku, przyczyniając się do zwyrodnienia plamki żółtej!

Wada wzroku wykryta u dzieci we wczesnym okresie dziecięcym (pomiędzy 1 a 10 rokiem życia) jest wskazaniem do noszenia okularów! Ponadto będą one lepszym wyborem podczas czytania i jazdy samochodem. Ich noszenie jest komfortowe, a zakładanie nie sprawia większych problemów – co może zdarzyć się w przypadku soczewek.

A może soczewki?

Spora część osób uważa, że okulary po prostu nie pasują do ich urody, kształtu twarzy i rezygnują z ich noszenia. W takich sytuacjach świetnie sprawdzą się soczewki kontaktowe. To one, dzięki przesuwaniu się wraz z ruchem gałki – pozwalają na swobodne obserwowanie obrazu z każdej perspektywy. Co więcej, w Salonie Optycznym Maxima zaopatrzysz się w soczewki:

  • jednodniowe,

  • miesięczne,

  • tygodniowe,

  • roczne.

Jeżeli decydujesz się na noszenie soczewek – pamiętaj o konieczności udania się na badanie u optometrysty, podczas którego Twój wzrok zostanie dokładnie zbadany, poznasz ewentualne przeciwskazania do korzystania z soczewek oraz dowiesz się, w jaki sposób je aplikować i dbać o higienę oczu.

Opracowanie:
Kędzierzyn-Koźle, Grunwaldzka 16
tel. 77 483 19 89
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz