Materiał Partnera

Śnieżnobiały, zdrowy uśmiech dzięki zabiegom z zakresu stomatologii estetycznej

Śnieżnobiały, zdrowy uśmiech dzięki zabiegom z zakresu stomatologii estetycznej

Dbanie o stan uzębienia jest niezwykle istotne – uśmiech jest bowiem wizytówką człowieka, a jeśli składa się ze zdrowych, śnieżnobiałych zębów, znacząco wpływa na zwiększenie pewności siebie w kontaktach międzyludzkich. Warto zatem regularnie odwiedzać profesjonalny gabinet dentystyczny realizujący zabiegi w zakresie stomatologii estetycznej. Co konkretnie są w stanie zaoferować specjaliści?

Kompleksowe oczyszczanie

Zanim pacjent przystąpi do realizacji zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, powinien zadbać o zdrowie zębów. Wyleczenie wszelkich nieprawidłowości daje możliwość wykonania kompleksowego oczyszczenia m.in. za pomocą piaskowania czy skalingu. Pierwszy z wymienionych zabiegów wykorzystywany jest do usunięcia płytki nazębnej oraz powierzchownych przebarwień. Wykwalifikowany stomatolog umiejętnie operujący piaskarką jest w stanie wyeliminować nieestetyczny osad, który w konsekwencji może powodować nawet powstawanie próchnicy. W renomowanym gabinecie Proper Dent specjaliści zajmują się wykonywaniem nie tylko piaskowania, ale też skalingu. Zabieg ten jest realizowany w przypadku pojawienia się zwapniałej płytki nazębnej, czyli tzw. kamienia nazębnego. W takiej sytuacji istotne jest dopasowanie odpowiedniej metody przez stomatologa, dzięki czemu skaling przyniesie najlepsze rezultaty. Wyeliminowanie wszelkich zanieczyszczeń oraz przebarwień daje z kolei możliwość zastosowania kolejnych już zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, do których zaliczyć można m.in. wybielanie zębów. Jak konkretnie można zadbać o śnieżnobiały uśmiech w dobrym gabinecie?

Nieskazitelna biel

Po usunięciu kamienia nazębnego i zabezpieczeniu wszelkich ubytków w uzębieniu pacjenta dentysta może przystąpić do wybielania zębów. Najskuteczniejszą metodą jest zastosowanie specjalistycznej lampy w połączeniu z profesjonalnymi materiałami, za pomocą których można uzyskać śnieżnobiały odcień zębów. Nieskazitelną biel oraz zdrowy wygląd zapewnia również nałożenie licówek. To kolejny już zabieg realizowany w dobrych gabinetach dentystycznych w ramach stomatologii estetycznej, za pomocą którego uzyskać można doskonały uśmiech. Licówki to niezwykle cienkie nakładki wykonane z porcelany bądź z materiałów kompozytowych. W obu przypadkach przed aplikacją konieczny jest nienaganny stan zarówno dziąseł, jak i samych zębów. Dentysta będzie w stanie zająć się nakładaniem licówek również tylko wtedy, gdy uzębienie zostanie dokładnie oczyszczone przez zabiegi skalingu lub piaskowania. Licówki są doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących skorygować kształt zęba, zamaskować przebarwienia bądź uznawaną przez wielu za nieestetyczną diastemę. Jak się zatem okazuje, zadbać o śnieżnobiały i zdrowy uśmiech można na kilka sposobów dzięki specjalistycznym zabiegom wykonywanym w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz